Yüz Şekline Göre Gözlük Önerileri

Yüz Şekline Göre Gözlük Önerileri

Güneş gözlüğü, gerek yaz gerek kış aylarında hem gözleri güneş ışınlarından korumak, hem de şık ve havalı bir görünüm kazanmak için sıklıkla tercih edilen önemli bir aksesuar… Tabii onlarca marka ve yüzlerce model arasından doğru güneş gözlüğünü seçmek her zaman çok kolay olmayabiliyor… Eğer siz de yeni bir güneş gözlüğü alacağı zaman karar vermekte zorlananlardansanız, yüz tipinize en iyi gidecek gözlük çeşitlerinden bahsettiğimiz bu yazıyı okumadan geçmeyin!

 

Yuvarlak Yüz İçin Gözlük Modelleri

Yuvarlak bir yüz şekline sahip olanlar, yüzlerini normalden daha ince ve uzun göstermek isteyebilir… Yüzünün en ve boy ölçüleri birbirine yakın ve yanak kısımları dolgun olanların öncelikli olarak tercih edebileceği gözlükler arasında köşeli, pilot ve çekik modeller bulunuyor.

Ürünü incele.

 

Kalp Yüz İçin Gözlük Modelleri

Çenesi dar ve sivri, yanak ve alnı ise geniş yapılı olanların yüz şekli, “kalp” olarak adlandırılıyor. Bu yüz şekline sahip olanlar, geniş alınları ile dar çene bölgelerini dengeleyecek gözlüklere yönelebilir. Örneğin, alın kısmına doğru uzayan ya da üst kısımlarında süslemeler bulunan modellere… Kalp yüz şekli için ideal gözlük modelleri arasında köşeli ve çekik formdakiler bulunuyor.

Ürünü incele.

 

Oval Yüz İçin Gözlük Modelleri

Elmacık kemikleri belirgin, çene ve alın kısımları uzun ve ince olanların yüz şekli, “oval” olarak adlandırılıyor. Yüzü oval şeklinde olanlar çok şanslı, çünkü hemen hemen her güneş gözlüğü modeli yüzlerine çok yakışıyor. Yine de bu yüz şekline en çok uyum sağlayacak modellerin hangileri olduğunu merak ediyorsanız; köşeli, damla ve kelebek şekillerindeki güneş gözlüklerini önerebiliriz.

Ürünü incele.

 

Kare Yüz İçin Gözlük Modelleri

Köşeli bir yüz şekline sahip olanlar, güneş gözlüğü seçerken, yüzlerindeki keskin hatları yumuşatacak modelleri denemeli. Kare yüz şekline sahip olanların tercih edebileceği gözlükler arasında oval, yuvarlak ve çekik modeller bulunuyor.

Ürünü incele.