Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Önerileri

Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Önerileri

Yeni yıl için geri sayım başladı! Eğer siz de yılbaşı gecesi her zamankinden daha tarz ve iddialı görünmek istiyorsanız, özenle seçtiğiniz elbiseniz, canlı saçlarınız ve şık ayakkabılarınız yetmez; makyajınızla da fark yaratmalısınız! Bu yazımızda, sizi bu özel geceye hazırlamak için birbirinden şık ve iddialı yılbaşı makyajı önerilerini derledik!

İşte yeni yıl gecesinde ışıltınızla tüm dikkatleri üzerinize toplamanıza yardımcı olacak makyaj önerileri…

Siyah ile Dumanlı Görünüm

Yılbaşı gecesi için iddialı bir kıyafet seçtiyseniz, makyajınızın da hafif kalması beklenemez elbette! Öyleyse gözlere ağırlık vererek başlayabiliriz... Gözlerinizde buğulu ve dikkat çekici bir görünüm yakalamak için siyah far ve eyeliner kullanabilirsiniz. Gözlerinizin altına ve üstüne çekeceğiniz eyelinerın yanı sıra, göz kapaklarınıza içten dışa doğru azalacak şekilde siyah far uygulayabilirsiniz. Kirpiklerinize birkaç kat rimel sürerek de makyajınızın belirginliğini arttırabilirsiniz. Pembe tonlarındaki allıkla tamamlayacağınız bu hoş yılbaşı makyajının artık tek eksiği, toprak tonlarında bir ruj olacak!

Önerilen ürün: Note göz farı

Kırmızının Çarpıcı Gücü

Yılbaşı gecelerinden kırmızı eksik olmaz! Özellikle de kıyafetinizde kırmızıya yer verdiyseniz, kırmızı ve kahve tonları ağırlıklı bir makyaj tercih edebilirsiniz. Kırmızı ruj tek başına dikkat çekici bir renk olduğu için, yüzünüzü çok fazla parlatmamalı, pudra ve allıkta kesinlikle aşırıya kaçmamalısınız. Rujunuzu daha belirgin hale getirebilmek için kullandığınız rengin tonuna yakın bir dudak kalemiyle rujun üzerinden geçerek dudağınızı çerçeveleyebilirsiniz. Göz makyajınız için de kırmızı rujun güzel bir tamamlayıcısı olan kedi gözünü tercih edebilir, dilerseniz kahverengi far ile renklendirebilirsiniz.

Önerilen ürün: Dior ruj

Dore ile Sade ama Dikkat Çekici

Fazla ilgi çekici ve iddialı yılbaşı makyajlarından uzak durmak isteyen ama çok da sönük görünmeyeyim diyenler için ise önerimiz dorenin sadeliğinden yararlanmak… Cildinize uygun bir fondöten ve pudra uygulamakla başlayacağınız bu makyaja, koyu kahve göz kaleminizle devam edebilirsiniz. Gözlerinizi kalemle belirginleştirdikten sonra dore renkli farınızı göz kapaklarınıza sürerek gözlerinize ışıltı verebilirsiniz. Cildinize son dokunuşu şeftali rengi allığınızla yaptıktan sonra, uygulayacağınız pembe tonlarındaki rujunuzla yılbaşı makyajınız hazır!

Önerilen ürün: Clinique allık