Yeni Yılın İlk Ayında Öne Çıkan Filmler

Yeni Yılın İlk Ayında Öne Çıkan Filmler

Yeni yılın ilk filmleri ile kendinizi sinemanın büyülü atmosferine bırakmaya hazır mısınız? Cevabınız evet ise, vizyona giren filmler arasından özenle seçtiğimiz, komediden drama, gerilimden aksiyona kadar pek çok türü içeren listemize göz atmadan hangi filme gideceğinize karar vermeyin!

İşte ocakta vizyona girecek filmler arasından öne çıkan 5 yapım:

Maze Runner: The Death Cure

Vizyon Tarihi: 26 Ocak 2018

Listemize bir devam filmi ile başlıyoruz! Konusu ile izleyen herkesi büyüleyen, aksiyonu bir an olsun eksik olmayan Labirent serisinin 3. filmi “The Death Cure”, izlemeye doyamayacağınız bir yapım olmaya şimdiden aday! Acımasız organizasyon W.İ.C.K.E.D’a karşı direnen isyancı grup Right Hand ile bir araya gelen Thomas ve arkadaşları, bir ihanet sonucunda Minho’nun organizasyon tarafından yakalanmasını engelleyemezler. Arkadaşlarını kurtarmak için harekete geçen ekibin maceralarını konu alan bu filmi, kesinlikle izlemelisiniz!

Arif v 216

Vizyon Tarihi: 18 Ocak 2018

G.O.R.A.’dan insan olmak için yola çıkıp, en yakın dostunun yanına, dünyaya gelen 216 ile Arif’in keyifli maceraları, Arif v 216 filmi ile beyaz perdede! 216, her ne kadar bir insan gibi yaşamaya çalışsa da farklılığı dikkatlerden kaçmaz ve 1969 yılının İstanbul’una giden Arif ve 216, türlü maceralara atılırlar. 216’dan ilham alan bir iş adamının robot yapmaya başlaması ve dünyayı ele geçirmek gibi bir planı olduğunu Arif’in öğrenmesi ile seyrine doyulmaz bir hal alan bu yapım, komedi dalında kült filmlerden olmaya şimdiden aday!

Coco

Vizyon Tarihi: 19 Ocak 2018

Listemize bir animasyon filmi ile devam ediyoruz! 12 yaşındaki Miguel, Meksikalı gitarist Ernesto de la Cruz’a hayrandır ve onunla tanışmak istemektedir ama sorun şudur ki; Ernesto öleli epey bir zaman olmuştur. Miguel, bir gün Ernesto’nun gitarını bulup çalmaya başlar ve kendine geldiğinde ölüler diyarında olduğunu fark eder. Ölüler diyarında tanıştığı düzenbaz Hector ile aile tarihini öğrenmek için olağanüstü bir yolculuğa çıkan Miguel’in maceralarını anlatan bu filmi, hafta sonunu çocuklarınız ile birlikte sinemada geçirmek istiyorsanız, göz ardı etmemelisiniz!    

Daha

Vizyon Tarihi: 12 Ocak 2018

Hakan Günday’ın “Daha” kitabından aynı adla sinemaya uyarlanan bu film, ocakta kaçırmamanız gereken yapımların başında geliyor. 14 yaşındaki Gaza, okuma hayalleri kurarken insan kaçakçısı olan babası onu suçla tanıştırır. Çocukluğunu, baskıcı ve şiddet yanlısı babasını ve sürekli gelip giden göçmenleri gözlemleyerek geçiren Gaza, film boyunca bir ikilem yaşamakta ve hangi tarafta yer alması gerektiğine karar vermeye çalışmaktadır. Yönetmen koltuğunda Onur Saylak’ın oturduğu, başrollerinde Ahmet Mümtaz Taylan ve Tuba Büyüküstün’ün yer aldığı bu yapım, uzun süre unutulmayacak gibi görünüyor!

The Post

Vizyon Tarihi: 12 Ocak 2018

Steven Spielberg’ün yönettiği, Tom Hanks ve Merly Streep’in karakterlere hayat verdiği The Post, 1971’de sızdırılan Pentagon belgelerinin yayınlanmaya çalışılması sırasında yaşanılanları anlatan bir yapım! Washinton Post’ta editör olarak görev alan Ben Brandlle (Tom Hanks), sızdırılan belgeleri yayınladığında, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı sırasında kamuoyuna ve kongreye yalan söylendiğini gözler önüne serer. Ordunun belgeleri engellemeye çalışması ve gazetenin yayınlarından vazgeçmemesi üzerine gelişen olayları konu alan bu filmi, kaçırmamalısınız!