Yazın Yıpranan Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri

Yazın Yıpranan Saçlar İçin Doğal Bakım Önerileri

Yazın gerek güneş ışınlarına, gerek deniz ve havuz suyuna maruz kalan saçlarınızın yıpranması kaçınılmaz... Yıpranan saçlarınızı yeniden canlandırmak için yapabileceğiniz en etkili şeylerden biri ise, onları doğal, sağlıklı bir bakım sürecine almak… Eğer siz de korkusuzca denize ve havuza girmek, yaz tatilinize saçlarınız için endişelenmeden devam etmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız doğal saç bakım önerilerine göz atmadan geçmeyin!

İşte yazın yıpranan saçlarınız için 3 doğal bakım önerisi…

1-Bitkisel yağlar kurtarıcınız olabilir

Doğal saç bakım formüllerinde hemen her zaman bitkisel yağlar bulunur... Özellikle de zeytinyağı, argan yağı ve Hindistan cevizi yağı, saç onarımı konusunda en etkili olan yağlar arasındadır… E vitamini ve antioksidan bakımından zengin olan argan yağı, hasarlı saçların onarım sürecine destek olur. Hem saç derisini hem de saç tellerini nemlendiren zeytinyağı ise saçlara parlaklık kazandırırken saç uçlarını da güçlendirerek kırılmalarına engel olur. Saç tellerinin güçlenmesine yardımcı olan Hindistan cevizi yağı da, saç derisine masaj yapmak için tercih edilebilir.

2-Saç maskesi hazırlayın

Eğer saçlarınıza yoğun bir tedavi uygulamak istiyorsanız, doğal saç bakım maskeleri sizin için ideal! Gerek saç onarıcı yağları; gerekse yumurta akı, bal, meyve gibi faydalı bileşenleri kullanarak evde kolaylıkla hazırlayacağınız saç maskeleri ile, yıpranan saçlarınızı tedavi edebilirsiniz. Saç bakım maskenizi uyguladıktan sonra, saç derinize masaj yaparak kan dolaşımını hızlandırmayı ihmal etmeyin.

3-Organik ürünleri tercih edin

Eğer bitkisel yağları kullanarak kendi karışımınızı üretmek ya da saç maskesi hazırlamak sizi yoracaksa, organik saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Organik şampuan ya da saç kremi gibi ürünleri kullanarak, yıpranan saçlarınızı zararlı kimyasallara maruz bırakmadan, doğal yollar ile besleyebilir ve güçlendirebilirsiniz.