Yaza Uygun 3 Düğün Konsepti ve Stil Önerileri

Yaza Uygun 3 Düğün Konsepti ve Stil Önerileri

Kır, tekne ve plaj... Bunlar, yaz düğünü denildiğinde akla ilk gelen ve çiftlerin en sık tercih ettikleri düğün konseptlerinden... Peki davetlilerin, farklı konseptlerdeki bu düğünlere farklı hazırlıklar yapmaları gerekiyor mu? Kesinlikle evet! Zira kıyafetlerden saça ve makyaja kadar her detayın düğün konseptine göre şekillendirilmesi son derece önemli... Bu yüzden bu yazımızda, yazın hangi düğün konsepti için nasıl bir stil uygun olur, ona değineceğiz...

İşte; 3 yaz düğünü konsepti ve stil önerileri...

 

Kır Düğünü

Kır düğünleri, mekan süslemesinden nikah şekerine kadar her detayında buram buram romantizm esintileri taşır. Bu bakımdan davetlilerin de saç, makyaj ve giyimlerinde ortama uyum sağlayacak tercihlerde bulunmaları gerekir. Örneğin, çiçek motiflerinin kullanıldığı elbiseler, davetliler için son derece uygun düğün kıyafetlerinden biridir. Hafif dalgalar ile hareketlendirilen yarı açık ya da toplu saç modelleri, pastel tonlarında doğal bir makyaj ve kıyafeti zarif bir şekilde tamamlayacak ayakkabılar da kır düğünleri için yerinde bir tercih olacaktır. 

Ürünü incele.

 

Tekne Düğünü

Yıldızların altında, mehtaba karşı  unutulmaz bir gece yaşatan tekne düğünleri; öte yandan teknenin sallaması, serinleyen hava ya da dar alan gibi belli başlı olumsuz durumları da beraberinde getirebilir. Bu noktada ilk olarak söylememiz gereken; hareketi kısıtlayacak derecede kabarık, uzun, kuyruklu ve balık formlu düğün kıyafetlerinden uzak durmanızdır. Loş ışıkta farkınızı belli etmek için payetli elbiselere ve ışıltılı havanızı tamamlayacak aksesuarlara yönelmelisiniz. Serin havaya karşı önlem almak için de, kıyafetinizi tamamlayan bir şal ya da boleroyu yanınızda bulundurmayı ihmal etmeyin!

Ürünü incele.

 

Plaj Düğünü

Plaj düğünleri, davetlilerin keyifli zaman geçirebilmeleri için harika bir seçenek olmalarının yanı sıra; kumda yürüme zorluğu, her an çıkabilecek rüzgar ve nem gibi nedenlerle istenmeyen durumlara da sebebiyet verebilir. Siz de böyle can sıkıcı durumların gecenize gölge düşürmesini istemiyorsanız, ayakkabı tercihinizi topuklu ayakkabı yerine şık bir babet ya da sandaletlerden yana kullanmalı ve her an çıkabilecek rüzgara karşı uçuşarak sizi rahatsız edecek kıyafetlerden kaçınmalısınız. Ayrıca deniz kenarının nemli olduğunu ve düğünde dans ederek terleyeceğinizi de ekleyecek olursak, saçlarınızı açık bırakmak yerine topuz, örgü ya da atkuyruğu gibi modelleri tercih etmeli ve makyajınızı da olabildiğince sade tutmalısınız.

Ürünü incele.