Yaz Sıcaklarında Ayaklarınızı Rahat Ettirmenin Yolları

Yaz Sıcaklarında Ayaklarınızı Rahat Ettirmenin Yolları


Yaz sıcaklarında sandalet, terlik ve ayakkabılarınızla rahat etmenin yolu doğru seçimler yapmaktan geçiyor. Size bu seçimleri yaparken işinize yarayacak birkaç ipucu vermek istedik.

Rahat bir sandalet arıyorsanız ayağınızın şeklini alan ergonomik bir tabana sahip olmasına ve dış yapının esnekliğine dikkat edin. Esnek taban daha fazla hareket kabiliyeti demektir.

Benzer ürünler için tıklayınızTamamen düz tabanlı ürünler ayak topuğunuzda ve sırtınızda rahatsızlık yaratabilir. Birmiktar topuk desteğine sahip olan sandalet ve terlikleri seçmeniz ayak tabanındaki basıncı azaltacaktır.

Benzer ürünler için tıklayınız

Sandaletler ve terlikler hafif ve esnek yapıda tasarlandıkları için ayağınızın kavisli bölgesinidesteklemeyebilirler. Bu desteği sağlayan ürünleri seçmeniz ayak sağlığınız ve rahatlığınız için oldukça önemlidir.

Benzer ürünler için tıklayınız

Seçtiğiniz spor veya aktivite değişse de önemli olan yaz için doğru ayakkabıya sahipolmanızdır. Deri ve file benzeri materyallerden yapılan ayakkabılar sıcak yaz günlerindeayaklarınızı serin tutacaktır. Ayağınız ayakkabının içinde hava alacağı için, olası mantar vebakteri oluşumu riski azalacaktır. Bakteri oluşumunu engellemek için ayrıca egzersiz öncesi ve sonrası ayakkabınızı havalandırmalısınız.

Benzer ürünler için tıklayınız

Ayakkabınızın ayağınıza tam olarak oturduğundan emin olun. Yazın sıcakta ayağınızın az daolsa şişeceğini unutmayın. Parmaklarınız ayakkabının içinde rahatça hareket edebilmeli. Ayakbaşparmağınızla ayakkabınızın ucu arasında el başparmağınızın kalınlığı kadar mesafe olması ideal kabul ediliyor.Ayakkabılarınızı günlük olarak değiştirmeye çalışın. Onlara dinlenmeleri ve kurumaları içinzaman verin. Yazın ayaklarınızdan büyük oranda ter kaybedeceğiniz için ayakkabılarınıza dinlenme şansı vermeniz kullanım kalitenizi artıracaktır.

Benzer ürünler için tıklayınız

Benzer ürünler için tıklayınız