Yaz İçin Ayak Bakım Önerileri

Yaz İçin Ayak Bakım Önerileri

Kış boyunca ayakkabıların içinde kapalı kalan ayaklarımız; yazın gelmesi, terlik ve sandaletlerin ortaya çıkmasıyla biraz olsun rahat etti… Fakat bu rahatlama ile birlikte bir süredir unuttuğumuz bir ihtiyaç da ortaya çıktı; o da ayak bakımı! Bakımlı ve zarif görünümünüze gölge düşmemesi ve sokakta ya da plajda kusursuz güzelliğiniz ile boy gösterebilmeniz için; kışın soğuk günlerinde ihmal edilen ayak bakım uygulamalarına önem vermenin şimdi tam zamanı! 

O yüzden gelin, bu yaz daha güzel ve bakımlı ayaklara sahip olmak için yapabileceklerinize bir bakalım!

Topuk Bakım Kürleri

Kışlık ayakkabıların içinde kapalı kalan ayaklar, en çok topuk kısımlarından etkilenir. Gerek soğuk hava, gerekse havasızlık gibi sebeplerle çatlayan topuklar, bunun sonucunda maalesef ki bakımsız ve göze hoş gelmeyecek bir görünüme sahip olur. Çatlayan topukları tedavi etmenin ise neyse ki birden fazla yolu var. Örneğin bir karbonat ve su karışımı oluşturup ayakları 15 dakika bu çözeltinin içinde bekletmek ya da zeytinyağı ile ovmak, evde yapılabilecek en pratik uygulamalardan…

 

Doğal Ayak Bakım Kremleri

Kişisel hijyen ve bakım konusunda her zaman organik çözümlere yönelmeyi tercih ediyorsanız, ayak bakımınız için de doğal ayak kremlerini kullanabilirsiniz.  Tamamen organik ürünleri satın alabileceğiniz gibi, evde kendi karışımınızı oluşturmanız da mümkün. Örneğin standart bir ayak kremine badem yağı, zeytinyağı, buğday tohumu yağı, okaliptüs yağı gibi çeşitli bileşenleri ekleyerek etkili bir formül ortaya çıkartabilir, ayaklarınıza daha doğal bir bakım yapabilirsiniz. 

 

Ayak Banyosu

Ayaklarınızı rahatlatmak ve kendinizi şımartmak için tercih edebileceğiniz en güzel ayak bakım uygulamalarından biri de ayak banyosudur. Sıcak su ile dolu bir leğene sirke, zeytinyağı, süt, tarçın tozu ve bunlara ek olarak ayaklarınızı rahatlatabilecek diğer malzemeleri ekleyerek, ayaklarınız için etkili bir bakım banyosu yapın!