Yaz Bitmeden Haberdar Olmanız Gereken 3 Trend!

Yaz Bitmeden Haberdar Olmanız Gereken 3 Trend!

Yaz mevsiminin son ayı ağustos için ‘yarısı yaz, yarısı kış’ diye bir deyim olduğunu biliyor muydunuz? Hepimizin kalbini burkan bu söz ne yazık ki büyük ölçüde doğru. Daha erken batmaya başlayan güneş ve hafif de olsa kendini hissettiren akşam serinlikleri… Hepsi de sonbaharın habercisi. İyi haber şu ki, 2018 yazının hayatımıza kattığı yenilikleri denemek için hala geç değil. Biz de boş durmadık ve bu hafta sizin için trend avına çıktık. Yaz bitmeden muhakkak haberdar olmamız gereken trendleri sizin için araştırdık.

Alt Yazılı Fotoğraf Paylaşımları

Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri malum. İstesek de kaçamıyor bir yanından muhakkak yakalanıyoruz. Özellikle tatillerin sıklaştığı yaz döneminde daha çok anı biriktirmek ve bunları sevdiklerimizle paylaşmak istiyoruz. Şimdi paylaştığımız bu fotoğraflara eğlenceli alt yazılar eklemek çok moda. Yorum yazmaktan daha çok iç sesimizi fotoğrafın üstüne eklemek olarak tanımlayabileceğimiz bu trend özellikle Instagram’daki selfie severlerin şimdiden çok hoşuna gitti. Bizden söylemesi.

Beyaz Una Elveda. Bademe Merhaba

Sağlıklı yaşam ve iyi beslenme artık sadece bir trend değil, yaşam biçimi… Daha zinde bir yaşamın ilk yolu da bedenimiz için faydalı yiyeceklerle buluşmaktan geçiyor. Ne yazık ki pek çoğumuzun hayır diyemediği kek ve kurabiyelerin yapımında kullanılan beyaz un ise bu faydalı yiyecekler listesinde değil. Ancak üzülmeyin. Beyaz un kullanarak hazırladığımız lezzetler için çok daha sağlıklı bir alternatif mevcut, o da badem unu. Market raflarında yerini alan bu ürünü evde de yapmak mümkün. Sağlıklı yaşam sohbetlerinden geri kalmamak için yaz bitmeden yapımını öğrenmenizi öneriyor ve tarifini de buraya bırakıyoruz.

Hibiskus Çayı

Daha çok Güney Amerika’da yetişen hibiskus bitkisinin çiçeklerinden elde edilen Hibiskus çayı kıpkırmızı bir renge ve biraz ekşimsi bir tada sahip. İçerdiği zengin C vitamini ile metabolizma hızını ve dolayısı ile yağ yakımını arttırdığı söylenen bu çay kısa sürede özellikle formuna dikkat eden hanımların gözdesi olacağa benziyor. Demedi demeyin.