Yaz Aylarında Giymemeniz Gerekenler

Yaz Aylarında Giymemeniz Gerekenler

Yaz, tatil ve eğlence ile özdeşleşen bir mevsim... Peki, kim senenin en gözde zamanlarından biri olan böylesi bir mevsimde giydiği kıyafetler, ayakkabılar ya da takıları nedeniyle tadının kaçmasını ister ki? Öyle sanıyoruz ki hiç kimse! Sizin de bu şekilde düşündüğünüzü tahmin ederek bu yazıyı kaleme aldık… Eğer yaz aylarında hangi parçaları giymekten kaçınmanız gerektiğini görmek istiyorsanız, okumaya devam edin!

İşte bunaltıcı yaz sıcaklarında uzak durmanız gereken kıyafet ve aksesuarlar:

Koyu renk ve fazla dar kıyafetlere biraz ara verin!

Koyu renk ve dar kıyafetlerin tercih edilmemesi, yaz aylarının en önemli giyim kodlarından biridir. Sıcak havaların da etkisiyle artan terleme ile mücadele edebilmek ve vücudun daha rahat nefes alıp vermesini sağlamak için koyu renk kıyafetlerden, ekstra dar kot pantolonlardan, bedeni sımsıkı saran taytlardan olabildiğince uzak durmakta fayda var. 

Siz de yaz aylarında sizi zorlayacak ve bunaltacak bu tarz kıyafetler yerine, açık renkli ve bol parçalara yönelebilirsiniz!

 

İpli ayakkabılar ile vedalaşın!

Dize kadar ipli sandaletlerin oldukça tarz durduğu bir gerçek... Evet, bu tarz ayakkabıların çok güzel gözüktüğü kesin olsa da, sıcak havalar için uygun olduklarını söyleyebilmemiz ne yazık ki güç. Çünkü sıcakların etkisiyle ayakların da kaçınılmaz olarak terleme ve şişme gibi durumlarla karşılaşması, bu tip ayakkabıları kullanışsız hale getirmektedir. 

Siz en iyisi, ipli sandaletleri bahara saklayın ve çoraplarınızla birlikte giyebileceğiniz hafif ve nefes alabilen spor ayakkabıları tercih edin.

 

Kalın ve ağır takıları kullanmamakta fayda var!

Yaz aylarında vedalaşılması gereken parçalardan bir diğeri de kalın ve ağır metal takılardır. Denize ya da havuza girerken sizleri zorlayacak derecede ağır ve kalın parçalardan, güneş ışınları ile birlikte ısındıkları için cilde zarar verebilen metal takılardan ve deniz tuzunun etkisiyle oksitlenme ihtimali olan aksesuarlardan yaz aylarında uzak durulması gerekmektedir. 

Renkli hafif taşlardan, ahşap malzemelerden ya da makrome iplerinden üretilen takıların tercih edilmesi ise, yaz ayları için daha doğru bir tercih olacaktır.