Yaz Aylarına Uygun Fondöten Seçimi

Yaz Aylarına Uygun Fondöten Seçimi

Fondöten, makyajın vazgeçilmez unsurlarından biri... Ne var ki kadınların olmazsa olmazları arasında yer alan bu malzeme, özellikle de yaz aylarında sıcaklığın etkisi ile yüzde bıraktığı yapışkanlık hissi, terlemeye bağlı olarak akması ve cildi nemsiz bırakması gibi nedenlerle işkenceye de dönüşebiliyor. Peki böyle istenmeyen durumlara neden oluyor diye fondöteni yaz boyunca hiç mi elimize almayacağız? Tabii ki hayır! Siz de böyle düşünüyorsanız, fondöten alışverişine çıkmadan önce, yaz aylarında fondöten seçimi yaparken dikkate almanız gereken noktalara değindiğimiz bu yazımızı mutlaka okuyun!

İşte yaz ayları için ideal fondöteni bulmak istiyorsanız dikkat etmeniz gerekenler:

Güneş koruma faktörlü olmasına dikkat edin!

Yaz mevsiminde, güneş kremi ile cildi zararlı güneş ışınlarına karşı korumak oldukça önemlidir. Fakat makyaj yapmanız gereken güneşli günlerde fondötenin altına güneş kremi sürmek; zahmetli bir işlem olmasının yanı sıra, kat kat makyaj yapılmış hissi uyandırarak cilde rahatsızlık hissi de veren bir uygulamadır. Bu noktada karşımıza, yaz aylarına özel güneş koruyuculu fondötenler çıkmaktadır. Bu tip fondötenler, cildin daha güzel görünmesini ve eğer varsa kusurların kapatılmasını sağlarken, güneş ışınlarına karşı da kalkan görevi görürler.

Ürünü incele.

 

Cildin yazın artan nem ihtiyacını unutmayın!

Yaz aylarında artan hava sıcaklıkları, deniz tuzu ve güneş ışınları gibi unsurların etkisi ile cildin nem ihtiyacı artmaktadır. Tüm bu unsurların üzerine standart fondötenlerin kullanılması cilt problemlerine davetiye çıkarabilir. Bu bakımdan yaz aylarında, kışın kullanılan ve nispeten daha ağır ve yağlı olan ürünler yerine, su bazlı olanların kullanılması son derece önemlidir. Çünkü su bazlı fondötenler, yaz aylarında yüzün terlemesine olabildiğince engel olarak cildin nemini korumasına yardımcı olurken, aynı zamanda makyajın akmasının da önüne geçerler.

Ürünü incele.

 

Mineral içerikli fondötenlere yönelin!

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yaz makyajlarında ağır ve yoğun fondötenlerden kaçınmak son derece önemlidir. Zira bu tarz ürünler, gözenekleri tıkayarak cildin rahat nefes alıp vermesini engeller ve ciltte ağırlık hissine neden olur. Mineral fondötenler ise; gözenekleri tıkamamaları, oldukça hafif olmaları ve yüzde neredeyse yokmuş hissi uyandırmaları gibi yönleri ile yaz ayları için en iyi seçenekler arasındadır. Üstelik yüksek kalitede ham minerallerden oluşan bu ürünler; farklı kimyasalları bünyesinde barındıran sıradan ürünlerden çok daha sağlıklıdır da... 

Ürünü incele.