Yaz Ayları için Saç Bakım Önerileri

Yaz Ayları için Saç Bakım Önerileri

Saç bakımının da mevsimi mi olurmuş dediğinizi duyar gibiyiz. Öyleyse cevap veriyoruz; evet, olur :) Yaz aylarında denizin tuzuna, havuzların klorlu sularına ve güneş ışığından kaynaklanan yüksek sıcaklıklara maruz kalan saçlarımız kışa göre daha özenli ve yoğun bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Güçlü ve sağlıkla parlayan saçlar için atmamız gereken adımları ve etkili bir saç bakımı için önerilerimizi sizin için derledik.

Tuza ve Klora Karşı Tedbirli Olun

Tuzlu suyun ve klorun saçlarımız üstündeki olumsuz etkileri ne yazık ki birden fazla. Yaz aylarında kaçınılmaz şekilde bu ikilinin etkisinde kalan saçlarımız hızla matlaşıyor ve kırılmaya daha yatkın hale geliyor.  Uçlardaki çatallı görünüm de cabası… Hele bir de saçlarımız boya ya da röfle gibi kimyasal işlemler görmüşse bu etkiler katlanarak artıyor. Neyse ki bu durumu kolayca kontrol altına almak mümkün. Tek yapmanız gereken deniz ya da havuz sefanızın ardından saçlarınızı durulamak ve saçınızı tuzdan ve klordan arındırmak. Tüm kış gözünüz gibi baktığınız saçlarınız için bu kadarını yaparsınız iye düşünüyoruz. :)

Ürün Önerisi: My.Organics Saç Bakım Kürü

Güneş Işınlarından Korunun

Yaz boyunca cildimizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için birçok tedbir alıyor, en azından güneş koruma kremi sürmeden dışarı çıkmamaya özen gösteriyoruz. Saçlarımızın da tıpkı cildimiz gibi güneşten korunmaya ihtiyacı var. Güneş ışınları saçlarımızı tahmin edemeyeceğimiz bir hızda kurutuyor ve zayıflamasına sebep oluyor. Bu durumdan kaçınmak için özellikle plajlardayken koruyucu saç bakım yağlarından faydalanmanızı öneriyoruz. Bu yağlar güneşe karşı tıpkı güneş koruma kremleri gibi bir kalkan oluşturuyor ve saçınızın nemini saç tellerinize hapsediyor.  Bunun yanı sıra şapka kullanmanın da çok faydalı ve pratik bir yöntem olduğunu hatırlatalım.

Ürün önerisi: Toni&Guy Mini Sea Salt Texturising 75 ml Saç Spreyi

Saç Maskelerinizi Yoğunlaştırın

Tuz ve klorun saç bakımınız için rutin olarak kullandığınız ürünlerin etkisini neredeyse yarı yarıya azalttığını üzülerek paylaşmak zorundayız. Saçınıza uyguladığınız bu ürünlerin bir kısmını çıkarken havuzda ya da denizde bırakıyormuşsunuz gibi düşünebilirsiniz. Bu nedenle kış aylarında genel olarak haftada bir kez uyguladığınız saç maskelerinin kullanım sıklığını arttırmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece saçlarınıza kaybettiği nemi geri geri verebilir, daha esnek ve güçlü kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Ürün önerisi: Balmain Hair Couture Hc Repair Mask Saç Bakım Kürü