Yaz Ayları İçin İdeal 4 Saç Modeli

Yaz Ayları İçin İdeal 4 Saç Modeli

Bunaltıcı sıcaklara rağmen upuzun saçlarından vazgeçemeyenlerden misiniz? Öyleyse yaz sıcağında saçlarınıza her gün hangi şekli vereceğinizi bilemiyor olabilirsiniz… Oysa ki sıcaktan bunalıp saçlarını her gün gelişigüzel toplayanlar, aslında pek çok pratik ve gösterişli saç modelini de rahatlıkla uygulayabilir. Eğer siz de bu gruba dahilseniz ve saçlarınızı daha etkili bir şekilde kullanmanızı sağlayacak model önerilerine açıksanız, bu yazı sizler için…

İşte, bu yaz mutlaka denemeniz gereken 4 saç modeli!

 

Saç Kurdelesi

Sevimli bir elbise ve zarif aksesuarları tamamlayacak orijinal bir saç modeline mi ihtiyacınız var? Öyleyse, görünümünüze şirinlik katacak saç kurdelesi şeklindeki modelleri deneyebilirsiniz. Saçlara fiyonk ya da kurdele şekli vermek oldukça kolay... Tepeden lastik ile topladığınız saçlarınızı 3 parçaya ayırın. Ardından, bu üç parçaya, firketeler yardımıyla saçları sabitleyerek fiyonk şeklini verin. İşte sıcak yaz günleri için hem derli toplu hem de sevimli ve orijinal bir model!  

 

 

Saç Bandıyla Topuz

Sizce de artık saç bantları -ve biraz da yaratıcılık!- ile sıra dışı modeller yapmanın zamanı gelmedi mi? Saç bandını taktıktan sonra açıkta kalan tüm saçlarınızı bandın etrafına dolayıp firketeler ile sabitleyerek dakikalar içinde alışılmışın dışında bir model ortaya çıkarabilirsiniz!

 

 

Örgülü Topuz

At kuyruğu ya da topuz gibi klasik modellerden sıkıldıysanız, fakat yine de yaz sıcağında saçlarınızın derli toplu durmasını istiyorsanız, denemeniz gereken saç modelleri örgülü topuzlar! Örgülü topuz yapmanın birden fazla şekli var... İster saçlarınızı ikiye ya da üçe bölüp ördükten sonra tepede toplayarak topuz yapabilir, ister başınızın arkasında ya da önünde balık sırtı örgüler oluşturarak farklı stiller deneyebilirsiniz. 

 

Bohem Mohawk Örgü

Yaz için saç modelleri listesinin son maddesi, oldukça sıra dışı bir stil olan Mohawk örgü! Eğer yaz düğünlerinde giyeceğiniz bohem tarzda bir abiyeyi ya da gündelik hayattaki salaş tarzınızı tamamlayacak bir modele ihtiyacınız varsa, aradığınız şey son günlerin en popüler saç stillerinden olan Mohawk örgü olabilir... Bakması ayrı, yapması ise apayrı zevkli olan Mohawk örgü ile bu yaz tüm dikkatleri üzerinize çekmeniz hiç de zor olmayacak…