Yaz Ayları İçin 4 Aktivite & 4 Kombin

Yaz Ayları İçin 4 Aktivite & 4 Kombin

Güneş, deniz ve kum kelimeleriyle özdeşleşmiş olan yaz, aynı zamanda diğer dış mekân etkinlikleri için de ideal mevsimdir. Eğer siz de evde oturup bunaltıcı sıcaklardan korunmaya çalışmaktansa dışarı çıkıp bu mevsimin hakkını verebileceğiniz aktivitelere katılmaktan yanaysanız, bu yazı sizin için!

İşte yaz mevsimini doya doya yaşamanızı sağlayacak dört aktivite, ve bu aktiviteler için uygun olacak kombin önerileri!

1-Festival

Dostlarınız ve benzer zevkleri paylaştığınız insanlar ile bir araya gelip, açık havada gece gündüz demeden eğlendiğiniz festivaller, yaz aylarının olmazsa olmaz aktiviteleri arasında yer alırlar. Bir festivale giderken tabii ki etkinliğin kapsamına ve kendi tarzınıza göre içinde en rahat edeceğiniz kıyafetleri seçmelisiniz. Bizim önerimiz ise dinamik kalabalıklar arasında daha rahat hareket edebilmek için tarzınıza uygun bir pantolon, spor ayakkabılar(ya da ortam çamurluysa botlar!), basit bir t-shirt ve gece hava serinlediğinde kullanabileceğiniz bir kot ceket ya da gömlek olacak! 

 

2- Piknik

Aileniz ya da arkadaşlarınız ile birlikte eğlenceli zaman geçirebileceğiniz bir aktivite olan piknik, size günün stresinden ve sıkıntısından uzaklaşma, sevdiğiniz insanlar ve doğa ile baş başa huzurlu ve eğlenceli vakit geçirme şansı sunar. Sık sık oturup kalkacağınız ve küçük oyunlara katılacağınız düşünülürse, pikniğe giderken rahat bir gömlek, kısa kot şort ve spor ayakkabıları tercih ederek, abartıdan uzak bir şıklık yakalayabilirsiniz!

 

3- Tekne Turu

Denize kıyısı olan bir şehirde yaşıyorsanız, yapabileceğiniz en rahatlatıcı yaz aktivitelerinden bir tanesi tekne turu olacaktır. Arkadaşlarınızla bir tekneye atlayıp denize açılabilir ve istediğiniz yerde demir atıp denizin ortasında sessizliği dinleyerek huzur bulabilirsiniz. Sıcakların sizi bunaltmaya başladığını düşündüğünüz anda da kendinizi yanı başınızda bulunan denize bırakarak serinleyebilirsiniz. Böyle bir etkinlik için, üzerinizden kolaylıkla çıkarıp bikininiz ile kalabileceğiniz açık renkli hafif bir elbise, uyumlu terlik ya da sandaletler ve minimal aksesuarlar uygun olacaktır. 

 

4- Bisiklet Gezisi

Doğa ile iç içe olmak istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir diğer yaz aktivitesi de bisiklet gezisidir... Arkadaşlarınızla, ailenizle ya da tek başınıza gerçekleştirebileceğiniz bu etkinlik, spor yapma imkanı tanıdığı gibi size doğanın güzelliklerini görme fırsatı da sunacaktır. Konforu şıklığın önüne koymanızı tavsiye ettiğimiz böyle bir aktivite için kombin önerimiz ise hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak konforlu bir şort, beyaz bir t-shirt, spor ayakkabı ya da kendinizi rahat hissettiğiniz bir çift sandalet, ve bir güneş gözlüğü olacak.