Topuklu Ayakkabı Giymenin 3 Püf Noktası

Topuklu Ayakkabı Giymenin 3 Püf Noktası

Kadınların tartışmasız en büyük tutkusudur topuklu ayakkabılar… Daha çekici, daha zarif görünmek için kadınlara verilmiş bir ayrıcalıktır onlar... Fakat her güzel kıyafette olduğu gibi topuklu ayakkabı giyerken de iyi görünmenin bir bedeli vardır. Siz de tüm kadınlar gibi bu ayakkabıların yarattığı ağrılardan şikayetçiyseniz ama onlardan vazgeçemiyorsanız, topuklu ayakkabı giymenin püf noktalarını sıraladığımız bu yazı derdinize çare olabilir!

Gelin, topuklu ayakkabı giymenin püf noktalarına bir göz atalım…

Ayakkabı Alışverişinizi Akşam Yapın

Ayakkabı alışverişini doğru zamanda yapmak, en az onu iyi taşımak kadar önemlidir. Çünkü ancak ayağınızı zorlamayan, sıkmayan ve tahriş etmeyen bir ayakkabı edindiğinizde aradığınız konforu yakalayabilirsiniz. Bu sebeple almak istediğiniz topuklu ayakkabıyı, gün boyunca giydiğiniz ayakkabılarınızın içinde şişen ve genişleyen ayaklarınız ile denemenizi tavsiye ediyoruz. Bu sayede yeni ayakkabınızı, ayağınıza göre şekil almasını sağlayacak çeşitli yöntemlerle uğraşmak yerine hemen ertesi gün kullanabilirsiniz!

Ayakkabınızın Konforunu Arttırın

Güçlü bir duruş ve kendinden emin yürüyüşlerin anahtarı, konforlu bir ayakkabı giymektir. Ayakkabınızın içine yerleştireceğiniz ortopedik taban veya silikon yastıkçıklar ile tabanlarınızdaki ve parmak uçlarınızdaki ağrıyı azaltarak kendinize ihtiyacınız olan rahatlığı sağlayabilirsiniz. Parmak uçlarınızı açıkta bırakan modelleri tercih ederseniz, baskıyı parmak uçlarından alacakları için yüksek topuklarınızla uzun süre ayakta kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra, pürüzsüz tabanları nedeniyle kayma eğiliminde olan topuklu ayakkabılarınızın altını zımparalayarak yürüyüşünüzü güçlendirebilirsiniz.

Her Gün Aynı Ayakkabıyı Giymeyin

Her gün farklı bir ayakkabı giymek, ayaklarınızın ağrısını azaltmak için başvuracağınız en etkili yöntemlerden biri… Ayaklarınız için ideal topuk boyu olan 5 cm’in üzerindeki topuklu ayakkabılarınız, yükseklikleri sebebiyle sizi zorlayabilir. Bunları daha nadir giymeye özen gösterin. Topuk kısmı geniş ve parmak ucunda ince bir platform olan topuklu ayakkabılar, ayaklarınızın sıkışmasını engelleyerek rahat yürümenizi sağlayacakları için öncelikli seçimleriniz arasında yer almalıdır.