Tenimiz için Doğru Parfümü Nasıl Seçeriz?

Tenimiz için Doğru Parfümü Nasıl Seçeriz?

Her ne kadar ilk parfümün nerede ve nasıl ortaya çıktığını tam olarak tespit edemesek de parfümün tarihçesinin Mezopotamya Medeniyeti’ne kadar uzandığını biliyoruz. Her zaman güzel kokmak ve kokusuyla hafızalarda iz bırakmak isteyen insanoğlunun bu tutkusu günümüzde çok daha güçlü bir şekilde devam ediyor. Dünyaca ünlü moda evleri her yıl büyük bir özenle hazırladıkları kreasyonlarının yanına muhakkak yeni bir parfüm ekliyor ve bu parfümün tanıtımını da yine çok ünlü isimlerle yapıyorlar. Yüz yıllardır kadın erkek demeden hepimizin dolabının baş köşesinde yer tutmuş bu ürünün stilimizin tamamlayıcı bir parçası olduğundan hiç şüphe yok. Öyle ki her yıl 25 Haziran, Dünya Parfüm Günü olarak kutlanıyor. Gelin bu özel günde tenimiz için doğru parfümün seçmenin püf noktalarına bir göz atalım.

Ürün Önerisi: Versace Crystal Noir Edp 90 ml Parfüm

Alışveriş Saatinize Dikkat Edin

Parfüm alışverişi için günün ilk saatleri ya da gün sonu yerine öğlen saatlerini tercih etmenizi öneriyoruz. Sabah saatlerinde muhtemelen henüz yeni duş almış olduğunuz için neredeyse hiç terlememiş olursunuz. Gün sonunda ise çevresel koşullar ve stres sebebiyle terlemeniz artar. Her iki durumda da parfüm vücut ısınızla doğru bir etkileşime giremez ve ortaya çıkan koku sizi yanıltabilir. Bu sebeple denemelerinizi öğle saatlerinde yapmanız çok daha uygun olacaktır. Parfüm alışverişine giderken teninizde başka bir parfüm olmadığından da emin olmalısınız. Aksi halde iki koku karışabilir.

Ürün Önerisi: Burberry My Burberry Blush EDP 50 ml Parfüm

Mutlaka Teninizde Deneyin

Parfüm almak için mağazalara gittiğinizde birden çok parfüm deneyebilmeniz için size deneme kartlar uzatacaklardır. İlk koklamayı onların üstünden yapabilirsiniz. Ancak kısa listenize kalan parfümleri muhakkak teninizde denemelisiniz. Bunun için de bileğiniz yerine dirseğinizin iç tarafını ya da boyun gölgenizi seçmenizi öneriyoruz.

Ürün Önerisi: Dior Sauvage EDT 60 Ml Parfüm

Kendinize Zaman Tanıyın

Parfüm alışverişi sırasında aceleci davranmamalısınız. Çok hızlı karar vermeniz durumunda daha sonrada hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Parfümün teninize uyum sağlayıp sağlamadığını anlamak için kendinize en az 2-3 saat zaman tanımalısınız. Bir parfüm ancak bu kadar zamanda teninize oturur ve gerçek kokusu belirginleşir.

Ürün Önerisi: Paco Rabanne Lady M Lucky Edp 50 ml Parfüm

Yaşam Tarzınızı Dikkate Alın

Parfüm seçiminde yaşam tarzınızın da büyük rol oynadığını unutmayın. Örneğin gece geç saatlere kadar dışarıda olmayı seviyorsanız, kalıcılığı daha yüksek oryantalist parfümleri tercih edebilirsiniz. Spor ayakkabılarınızı ayağınızdan hiç çıkarmıyor daha çok rahat kıyafetler tercih ediyorsanız, turunçgil özlü taze kokular size daha uygun olacaktır.

Bu önerilere ek olarak yaz ayları küçük bir notumuz daha olacak, özellikle sıcak havalarda parfümü teninize 10 cm mesafeden sıkmanızı öneriyoruz. Böylece Güneş etkisi ile oluşabilecek muhtemel cilt lekelerinin de önüne geçmiş olursunuz.

Tenimiz için doğru parfümü seçmenin püf noktalarını da öğrendiğimize göre hepinizi yeni parfümünüzü seçmek üzere Boyner.com.tr ‘ye bekliyoruz. Size güzel bir haber de verelim; Boyner Dünya Parfüm Günü’nü özel bir kampanya ile kutluyor. Dünya Parfüm Günü’nde Boyner’den yapacağınız 250 TL ve üstü tüm parfüm alışverişlerinizde %15 indirim var.

Ürün Önerisi: Armani Si Passione Edp 100 Ml Parfüm