Tarzı İle Konuşanlarda Bu Hafta: Tuğçe Durak

Tarzı İle Konuşanlarda Bu Hafta: Tuğçe Durak

 

Tuğçe Durak 25 yaşında 30’dan fazla ülke ve yüzlerce şehir görmüş bir traveller. İlk seyahatlerini ailesiyle küçük yaşlarında henüz okuma yazma bilmiyorken tüm Türkiye’yi gezerek, ilk yurtdışı deneyimini de okuma yazmayı öğrendiği ilk yıl ailesi ile yaşadı. Kendisindeki seyahat tutkusunun tohumlarının küçüklüğündeki bu deneyimlerle atıldığını düşünüyor.

Tuğçe her yaz başka bir ülkeye dil kursuna gitti, öğrenci değişim programlarına katıldı. Birçok ülkede tek başına kaldı, kişiliğini geliştirdi ve dil becerisini artırdı. Önce Yeditepe Üniversitesi’nde sonra da Marmara Üniversitesi’nde mütercim tercümanlık bölümünü okudu.

İlk blog yazılarını yazmaya kendisi gibi seyahat etmeyi seven bir arkadaşının teklifi üzerine başladı. Bir seyahat dergisinde seyahat yazıları yazdığı ve derginin çeviri işlerini yaptığı dönemde kendi bloğunu açmaya karar verdi.  İki yıl boyunca bir influencer marketing ajansında manager olarak çalıştığı dönemde ise sosyal medyanın inceliklerini öğrendi. Eğlenceli seyahatlerini edindiği bilgilerle Instagram’da kendi tarzıyla paylaşmaya devam ediyor.

Paylaşımlarını takipçilerine bir arkadaş sohbetinden bahsederek veya yaşanılan aksiliklerden başına gelen komik ve ilginç olayları doğal haliyle aktararak yaşatmayı başarıyor. Seyahatin zevkinin edindiği bilgilerden çok bu anılarda saklı olduğuna inanıyor.

Bu yıl çocukluk hayalini gerçekleştiren Tuğçe belgesel çekmeye başlayarak tutkusunu mesleği haline getirmeyi de başarıyor. Tam da burada Tuğçe’yi kadınlar için önemli yapan özelliklerden biri doğuyor. İstekler ve koşullar her zaman değişebiliyorken o seçimleriyle kendisini ve yaşayacaklarını belirliyor. Bunu ne istediğini bilen bir kadın olmaktan çok net bir şekilde ne istemediğini bilen bir kadın olarak hayata geçiriyor. Doğal olması, her durumda kendi ile dalga geçebilmesi, yalnızlıktan korkmadan kendini uzak mesafelere taşıyabilmesi, hayatına giren her şehir kişi ve anı ile kendini geliştirmesi ve deneyimlerini paylaşarak ilham kaynağı olması onu kadınlar için önemli yapan diğer özellikleri.

Tuğçe’nin doğallığını yansıttığı seçtiği ürünler; Nike T-Shirt, Nike Günlük Ayakkabı, Nike Mont, Nike Sporcu Sütyeni, Nike Eşofman Altı, Nike Sweatshirt. Tuğçe'nin seçtiği ürünler için tıklayabilirsiniz.

Tuğçe sorularınızı yanıtlamak için Kahve Sohbeti'nde sizi bekliyor!