Tarzı İle Konuşanlarda Bu Hafta: Ceylan Atınç

Tarzı İle Konuşanlarda Bu Hafta: Ceylan Atınç

Ceylan Atınç Ankaralı, moda editörü ve stil danışmanı. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite yıllarında moda dergilerinde staj yapmaya başladı. Daha sonra UC Berkeley’de Marketing eğitimi aldı. İlk defa styling yapma fırsatını Berkeley’de bitirme projesi olan Victoria’s Secret ile yakaladı ve bu deneyim onu çok mutlu etti. Ardından London College of Fashion’da Styling for the Media eğitimi aldı. Türkiye’ye döndüğünde kısa bir süre reklamcılık yaptıktan sonra her zaman aklında olan dergiciliğe sil baştan dönmeye karar verdi. 2005 yılından beri moda editörlüğü ve stil danışmanlığı yapıyor. Markalarla, reklam ajanslarıyla, kişilerle, özel kurumlarla ve şirketlerle projelerini sürdürmeye devam ediyor. İstanbul Moda Akademisi’nde moda editörlüğü ve stil danışmanlığı derslerini veriyor.

Ceylan Atınç etkileyici tarzı ve görüntüsünün yanında doğal ve farkındalığı yüksek bir kadın. Onu nelerin mutlu ettiğini, nelerden ilham alması gerektiğini, güncel kalabilmek için neler yapması gerektiğini ve işini nasıl yapması gerektiğini çok iyi biliyor. Sokak stilleri, seyahat ederken gözlemledikleri ve filmler onun ilham kaynakları. Herkesin ilham kaynağını kendisinin belirlemesi ve kendi içinde bulması gerektiğine inanıyor. Güncel ve randımanlı kalabilmek için sahada olmaya özen gösteriyor.

 

Herhangi bir bilgiyi veya kalıbı ezberlemek ve ya olduğu gibi almak ona göre değil. O bilgiyi yaşam içinde etkili bir şekilde kullanabilen ve ona şekil verebilen, yönlendirebilen ilham verici insanlardan. Sanatsal aktivitelere olan ilgisi sadece kişisel değil aynı zamanda mesleki alanda da beslenmesini sağlıyor. Yaratıcılık onun için çok önemli. Bu yüzden kendinden bir şeyler katma ve kişiselleştirme çabası mola vermeden devam ediyor.Ceylan Atınç’ı kadınlar için önemli yapan özelliklerinden birisi ve kendisine göre başarısının sırrı işini gerçekten severek ve inanarak yapması. Ceylan Atınç, kendisine ve işine olan saygısı, estetik kaygısı, farkındalığı ve seçimleriyle hayatını yönlendirebilmesi ile de kadınlar için önemli.

Ceylan Atınç’ın özgünlüğünü yansıtan seçtiği ürünler; Nike Sporcu Sütyeni, Nike Günlük Ayakkabı.

Ceylan Atınç sorularınızı yanıtlamak için Kahve Sohbeti'nde sizi bekliyor!