Spor Yaparken Nasıl Giyinmeliyim?

Spor Yaparken Nasıl Giyinmeliyim?

Ayakkabı Seçimi Çok Önemli

Ayağını kavrayan, ayak yapısına ve  spor yaptığın ortamın hava şartlarına uygun, tabii içinde ayağını rahat hissettiğin bir ayakkabı almayı tercih etmelisin. Tabii bu ayakkabının aynı zamanda yaptığın spor branşına uygun olması gerekiyor. Yanlış ayakkabıyla saatlerce spor yapmak bel, diz, ayak ve bel  problemleri yaratabilir. 

Koşu ayakkabısıyla kuvvet antrenmanı yapılmamalı veya kuvvet antrenmanlıyla koşuya çıkılmamalı gibi detaylara dikkat etmelisin. Ayrıca  spor salonunda giydiğin ayakkabıyı dışarda giymezsen dayanıklılığı artıyor böylelikle ayakkabının kullanım ömrünü uzatmış olursun.

Alışveriş yaparken yapacağın spor branşına göre ürün almaya çalış. Markalar spor ürünlerini branşların fonksiyonel yapısına uygun üretmektedir..

 

Kendini Konforlu Hisset

Spor yaparken tercih edeceğin kıyafetin içinde kendini iyi ve güzel hissetmen gerekiyor. Bu şekilde motivasyonunu arttırabilirsin.

Nefes alabilen, senin terini emebilen ve dışarı atabilen özellikte olması spor yaparken kolay hareket etmeni sağlayacaktır. 

Doğru bedende alacağın ürün vücudunu doğru noktalardan destekler. Hava şartlarına ve ortama uygun seçilmiş olursa yaptığın antrenmanıda en konforlu şekilde tamamlamış olursun.