Sonbahar İçin Alternatif Rotalar

Sonbahar İçin Alternatif Rotalar

Her geçen gün kendini iyiden iyiye hissettirmeye başlayan sonbahar kış için gün sayıyor gibi… Ancak yine de sararan yapraklar ve bulutlu hava sizi yanıltmasın. Hafta sonu kaçamakları için hala vakit var. Mevsim geçişine uyum sağlamaya çalıştığımız bugünlerde kendisine kısa molalar vermek isteyenler için sonbaharın alternatif rotalarını araştırdık.

 Odunpazarı- Eskişehir

Eskişehir kent merkezinde yer alan Odunpazarı şehrin ilk yerleşim yeri olarak biliniyor. Tarihi ve kültürel yapısı ile Unesco Dünya Mirası listesine girmeyi başaran bölge, farklı bir mimariye sahip. Birbirinden güzel evleri ile bu bölgeyi görmenizi öneriyoruz.

İğneada- Kırklareli

Sakin ve huzurlu bir destinasyon arayanların ilk tercihleri arasında bulunması gereken İğneada, sonbaharın tüm renklerini yaşayabileceğiniz bir yer. Demirköy'e bağlı olan ve Karadeniz sahilinde bulunan bu kasabada, yaklaşık 25 km'lik sahilde uzun yürüyüşler yapabilir ve dünyada nadir görülen Longoz ormanlarını keşfederek tertemiz havayı içinize çekebilirsiniz.

Hasankeyf-Batman

Batman'a bağlı olan ve iki yakasının arasından Dicle'nin geçtiği ilçenin tarihi oldukça eskiye dayanıyor. Mağaralar kenti veya kayalar şehri anlamına gelen Hasankeyf, sayısız doğal mağarası, Hasankeyf kalesi ve köprüsü ile turistlerin en çok ziyaret ettiği lokasyonlardan biri.

Yörük Köyü- Safranbolu

Safranbolu'da yer alan Yörük köyü ilginç mimariye sahip evleri ve arnavut kaldırımlı patika yollarıyla sonbaharda görülmesi gereken şirin yerlerden biri.

Gölyazı- Bursa

İstanbul'a yakın bir mesafede bulunan Gölyazı, hafta sonu tatillerinde oldukça ideal bir seçenek. Sonbahar aylarında sakin ve huzurlu bir rota arayanların bu şirin ve güzel balıkçı köyünü keşfetmesi lazım. Ulubat köyünün hemen kıyısında yer alan Gölyazı muhteşem enstantaneler yakalayabileceğiniz yegane yerlerden.