Sıcak Havalar İçin En İdeal Açık Hava Egzersizleri

Sıcak Havalar İçin En İdeal Açık Hava Egzersizleri

Hadi itiraf edelim; ısınan havalar hepimizi biraz tembelleştirdi. Fiziksel aktivitelerle aramıza istemesek de bir mesafe girdi. Kış boyunca kapısını aşındırdığımız spor salonlarını daha az ziyaret eder olduk. Yaz aylarında biraz gevşemek ve en azından zihinsel olarak tatil moduna geçmek hepimizin hakkı… Ancak yine de disiplini elden bırakmamamız ve sağlıklı bir yaşam için her daim hareketli olmamız gerekiyor. ‘Bu sıcakta egzersiz yapılır mı’ diyenlerinizi duyar gibiyiz. Cevap veriyoruz; tabi ki yapılır! Yaz aylarında zinde kalmanıza yardımcı olacak açık hava egzersizlerini sizin için listeledik!

Yüzme

Çocukken özellikle yaz aylarımızın vazgeçilmez eğlencesi olan yüzme, iskelet ve sinir sistemimize çok faydalı bir spor dalıdır. Suyun sakinleştirici ve ferahlatıcı etkisini de dikkate aldığımızda sıcak havalar için ideal bir egzersiz olduğunu söyleyebiliriz. Yüzme sırasında bedeninize uygun bir yüzücü mayosu giymeli ve gözlerinizi klorun ya da tuzlu suyun etkisinden korumak için de bir havuz gözlüğü takmalısınız. Sadece 30 dakika yüzdükten sonra bile kendinizi tazelenmiş ve yenilenmiş hissedeceğinizi garanti ediyoruz.:)

Ürün Önerisi: adidas Finale Kiev Mayo

Yürüyüş

Her gün düzenli yürüyüş yapmanın kalp sağlığından kilo kontrolüne kadar pek çok yararı bulunuyor. Bu basit ve etkili egzersizin en önemli faydası ise yaşlanmayı geciktirmesi ve yaşam süresini uzatması. Dinlenirken dahi kalori yakmanıza yardımcı olacak yürüyüşler özellikle yaz akşamları için ideal bir egzersiz türü... Akşamları günün yorgunluğu sebebiyle gereken enerjiyi bulamamaktan endişe ediyorsanız sabahın erken saatlerini de tercih edebilirsiniz. Yürüyüş sırasında kendinizi iyi hissetmek için doğru spor kıyafetlerini seçtiğinizden emin olmalısınız. Tercihinizi teri hızlıca emen ve nefes alabilen kıyafetlerden yana kullanmanızı öneriyoruz.

Ürün Önerisi: Nike Classic Padded Sports Sporcu Sütyeni

Bisiklet

Bisiklet hem beden hem de ruh sağlığı için çok faydalı bir açık hava egzersizi. Aynı sürede yapılan yürüyüşün neredeyse 2 katı kadar kalori yaktırdığını bildiğimiz bisiklet, büyük şehirlerde trafik sorunundan şikâyetçi olanların da tercihi. Bisiklet severlerin en favori aksesuarlarından birinin trafikte fark edilmelerini sağlayacak neon renklerdeki t-shirtler olduğunu da hatırlatalım. Bir de uyarımız olacak; bisiklet kullanırken özellikle şehir içinde iseniz gideceğiniz mesafe kısa bile olsa kaskınızı takmayı unutmayın.

Ürün Önerisi: New Balance Fuşya Atlet