Seyahat Çantanızda Neler Olmalı?

Seyahat Çantanızda Neler Olmalı?

Aylar öncesinden tatil planları yapıldı, biletler alındı ve artık uzun süredir takviminizde işaretli olan o büyük güne çok az bir zaman kaldı... O halde şimdi sıra geldi seyahat çantanızı hazırlamaya! Yalnız hemen belirtelim; bu iş sandığınız kadar kolay olmayabilir. Zira ne kadar çok eşya, o kadar zor bir seyahat demektir ve yanınıza alacağınız sınırlı sayıda eşyaya karar verirken en önemlilerini gözden kaçırmak tatilin en güzel anlarında keyfinizin kaçmasına sebep olabilir... Siz de seyahat çantanızda mutlaka olması gereken şeyleri listelediğimiz bu yazımıza göz atarak, tatile tam anlamıyla hazır olduğunuzdan emin olabilirsiniz!

İşte seyahat çantanızdan eksik etmemeniz gereken parçalar…

1.Tatilin faturasını cildiniz ödemesin!

Tempolu gezi programı, hava değişimi, deniz tuzu ve güneş ışınları gibi birtakım etkenler, tatiliniz süresince siz farkında olmasanız da cildinizi yıpratır. Bu bakımdan, cilt tipinize uygun bir nemlendirici ve güneş kremini tatil çantanızdan eksik etmemeniz, daha sonradan oluşabilecek cilt problemlerini engellemeniz açısından son derece önemlidir.

Ürünü incele.

2.Atıştırmalık almadan yola çıkmayın!

Konu seyahat çantası hazırlamak ise atıştırmalık yiyeceklerden mutlaka bahsetmemiz gerek. Mola verilmeyen uzun yolculuklarda ya da yiyecek fiyatlarının normalden biraz daha yüksek olduğu havaalanlarında çantanızdan çıkaracağınız atıştırmalıklar ile hem bütçenizi koruyabilir, hem de yemek yiyebileceğiniz bir mekan arayışı için harcayacağınız vakti çevreyi keşfederek geçirebilirsiniz. 

3.Aman sakın şarj cihazınızı unutmayın!

Seyahat çantasında olması gerekenler demişken, şarj kablolarını listemize dahil etmemek olmaz tabii... Fotoğraf/video çekmek, navigasyondan yararlanmak, mesaj çekmek derken tatiliniz süresince en yakın arkadaşınız olacak akıllı telefonunuzun şarjı hızla tükenecektir. Böyle bir sebepten dolayı tatilinizin kabusa dönüşmemesi için, şarj cihazınızı çantanıza mutlaka ekleyin!

4.Tabii ki kitaplar...

Tatil çantasının olmazsa olmazlarından biri de tabii ki kitaplardır. Rötar yapan uçağınızı beklerken, plajda güneşlenirken ya da odanızda dinlenirken size eşlik eden bir kitap, size en az tatilin kendisi kadar huzur verecektir. Bu yüzden ister gideceğiniz yeri tanıtan bir seyahat kitabı, ister severek okuyacağınız bir roman olsun, tatil için yanınıza bir kitap almayı ihmal etmemelisiniz.

5.Kapüşonlu sweatshirt olmadan asla!

Havanın birden serinlediği yaz akşamları, araçların ya da otellerin bazen rahatsızlık verebilen klimaları ya da beklenmedik hava değişimleri, hemen her seyahatte karşılaşılabilen durumlardır. Siz de bu gibi durumların yol açabileceği rahatsızlığın tatilinize gölge düşürmesini istemiyorsanız, seyahat çantanızda mutlaka kapüşonlu bir sweatshirt de bulundurmalısınız.

Ürünü incele.