Sağlıklı Bronzlaşma Tüyoları

Sağlıklı Bronzlaşma Tüyoları

Yaz geldiğinde, açık renkli kıyafetlerimiz ile hoş bir kontrast yaratacak esmer ve çekici bir tene sahip olmak için bronzlaşmak isteriz. Bu konuda aceleci davranıp gerekli önlemleri almayı ihmal etmemiz ise hem estetik anlamda elde edeceğimiz sonuçları, hem de cilt sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. Bu durum yaz aylarında birçok kişinin karşı karşıya kaldığı bir problem olsa da, aslında sağlıklı bronzlaşmak o kadar da zor değil…

Gelin; bu yaz güneşle ilk buluşmanızda cilt sağlığınızı korumak ve teninize doğal bir bronzluk kazandırmak için dikkat etmeniz gereken noktalara bir bakalım…

Güneş kremini ihmal etmeyin

Yaz tatili boyunca yanınızdan ayırmamanız gereken bir ürün varsa, o da güneş kremidir. Bronzlaşmak için sahilde sere serpe yatarken, en yüksek faktörlü kremler olmasa da cildi yeterince koruyacak kaliteli ürünleri tercih etmek gerekir. Aksi halde, aynanın karşısına geçtiğinizde hiç de çekici olmayan, kıpkırmızı, soyulan bir cilt görebileceğinizden, bu yaz plaj çantalarınızdan güneş kremlerini eksik etmeyin deriz!

 

Saatlere dikkat!

Sağlıklı bronzlaşmak biraz da sabır istiyor... Çekici, sağlıklı ve bronz bir tene sahip olmak istiyorsanız, tek seferde yüksek miktarda güneş ışığına maruz kalarak bu hedefinize ulaşamazsınız. Yalnızca, her gün belirli bir miktarda güneş ışığı alacağınız uzun bir sürecin ardından hayalinizdeki sağlıklı ve bronz tene sahip olabilirsiniz. Burada da saatlerin önemi devreye giriyor. Özellikle de uzun süredir güneşlenmeyen cildi, tatilin ilk günlerinde mutlaka güneş ışınlarına alıştırmak, ve güneşin tepede olduğu 10.00 – 16.00 saat aralığında dışarıda olmaktan kaçınmak gerekiyor.

 

Sağlıklı bronzluk için hareket şart

Şimdi gelelim sağlıklı bronzlaşmanın en önemli sırlarından birine... Daima şezlong üzerinde sabit bir pozisyonda bronzlaşmak, sağlıksız ve göze hoş gelmeyecek sonuçlar almanıza sebep olabilir. Neden mi? Çünkü şezlongda, ne kadar dikkat etseniz de kol üstleri, dizler ve omuzlar daha çok bronzlaşırken, kolların iç kısımları, bacakların yanları o kadar güneş görmeyecektir. Dolayısıyla vücudun farklı bölgelerini eşit derecede güneş ışığına maruz bırakarak daha sağlıklı bir bronzluk elde etmek için, bronzlaşma programında spor gibi çeşitli aktivitelere de yer vermek iyi bir fikir olacaktır!