Saç Düzleştirici Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Düzleştirici Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Işıl ışıl parıldayan dümdüz saçlar her kadının hayalidir... Hatta bu uğurda birçok kadın, zamanının büyük bölümünü kuaför salonlarında geçirmektedirler. Peki bir türlü şekil almayan asi saçlarla mücadele etmek için her gün kuaföre gitmek şart mı? Tabii ki hayır! İşte bu noktada kadınların en yakın arkadaşlarından biri olarak karşımıza saç düzleştiriciler çıkıyor…
Özellikle de zamanın kısıtlı olduğu durumlarda, kadınları saatlerce saçları ile uğraşmaktan kurtaran saç düzleştiricilerin doğru seçilmesi oldukça önemli…

Dolayısıyla, eğer düzleştiricinizin sizi yarı yolda bırakmasını istemiyorsanız, bu ürünlerin seçiminde dikkat edilmesi gerekenlere değindiğimiz bu yazımızı mutlaka okuyun!

İşte hayallerinizi süsleyen saçlara kavuşmanızı sağlayacak düzleştiriciyi seçerken göz önünde bulundurmanız gerekenler:

 

Saç karakterinize göre seçim yapmayı unutmayın!

Saç düzleştiricisi seçilirken öncelikli olarak saçın uzunluğunun, sıklığının ve gördüğü işlemler karşısındaki yıpranmışlık derecesinin göz önünde bulundurulması oldukça önemlidir. Zira her saçın karakteri farklıdır. Dolayısıyla düzleştiricinizin de saçınızın özelliklerine uygun olması gerekmektedir. Örneğin saçlarınız kısa ise dar plakalı düzleştiricilere, uzun ise zamandan da tasarruf edebilmeniz açısından plakaları geniş olan ürünlere yönelmeniz daha doğru olacaktır. Eğer saçlarınız boyalı, ince telli ve hasarlı ise 180°C ayarı olan bir modeli tercih etmeniz saçlarınızın daha az zarar görmesini sağlayacaktır. Saçlarınız kalın ya da çok sıkı bukleli ise de 190-210°C olan ürünleri tercih etmelisiniz.

Ürünü incele.

 

Plakanın seramik kaplama olmasına dikkat edin!

Saç düzleştiricilerin saçlara temas eden ve düzleştirme işlemini gerçekleştiren bölümü plakalarıdır. Dolayısıyla seçim yaparken plakalara ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu noktada da karşımıza, saçların yüksek ısı altında yıpranmadan şekil almasını sağlayan, plaka kısmı seramik kaplama olan düzleştiriciler çıkmaktadır. Bu tip düzleştiriciler, düşük sıcaklıkta yüksek performans gösterdikleri için saçın daha az yıpranmasını sağladıkları gibi, yüksek ısı karşısında saçların yanma ihtimaline karşı da kalkan görevi görürler.

Ürünü incele.

 

İyonik teknoloji sunan ürünlere öncelik verin!

Saçların elektriklenmesi, düzleştirme işlemlerinde  istenmeyen durumların başında gelmektedir. Plaka kısmı iyonik teknoloji ile üretilmiş ürünler ise, pozitif iyonları nötrleştiren negatif iyonlar üretirler. Bu nötrleştirme işlemi ile birlikte statik elektrik de ortadan kalktığı için saçların elektriklenmesinin önüne geçilmektedir. Siz de iyon teknolojisine sahip saç düzleştiricileri ile daha pürüzsüz, parlak ve elektriklenmeyen saçlara sahip olabilirsiniz!