Rahatlığını Ve Şıklığını Zor Hava Koşullarına Rağmen Koruyan Spor Ürünler

Rahatlığını Ve Şıklığını Zor Hava Koşullarına Rağmen Koruyan Spor Ürünler

Nemli veya yağışlı bir havada kapalı alanda çalışmak zorunda kalmak geçmişte kaldı. Şimdi tek ihtiyacınız olan doğru ürünleri seçmek ve dışarıda olmanın tadını çıkarmak.  Sizi zorlayıcı hava koşullarında koruyacak ve performansınıza uyum sağlayacak ürünleri seçmenize yardımcı olabilmek için önemli bazı noktalardan bahsettik. Mevsimin keyfini çıkaracağınız mutlu antrenmanlar!

Spor Ayakkabıda Rahatlık Hissini Yaşamalı Ve Görmelisiniz 

Doğru seçimle sadece zor havalarda değil gün boyu konforunu yaşayacağınız zamana meydan okuyan spor ayakkabılarınız olabilir. Tek yapmanız gereken ihtiyacınızın hangi üründe toplandığını keşfetmek.

Aradığınız özelliklerden öne çıkanlardan birisi olan suya dayanıklılığa nefes alabilirlik eşik etmelidir. Ayakkabı suyu dışarıda tutarken aynı zamanda nefes alabilir yapısı ile nemin ayakkabının dışına çıkmasını sağlamalıdır. Spor ayakkabınızın nefes alabilen kumaşlardan yapıldığına emin olun.

Önerilen Ürün

Kaygan yollar sizi yavaşlatabilir veya yaralanmanıza neden olabilir o yüzden bu koşullarda sağlam basmanızı sağlayacak, hafifliği ile hareketlerinizi kolaylaştırırken kaymanıza engel olacak bir spor ayakkabıya ihtiyacınız olacak.

Doğru Ürünleri Seçmek Neden Bu Kadar Önemli?

Yağmurda koşarken en sık görülen koşucu hatalardan birisi çok fazla giyinmektir; çok katmanlı giymek sizi kuru tutmaz ama doğru ürünü kullanmak sizi kuru tutacaktır. Kaliteli bir spor ürün her zaman akıllıca bir yatırımdır ve yaptığınız sporun kalitesini de artırır.

Önerilen Ürün

Bacak kaslarınızı sıcak tutmak için tasarlanmış ve hava alan yapısıyla kuru kalmanızı sağlayacak ve esnekliğinizi destekleyecek bir tayt doğru seçim olacaktır.


Önerilen Ürün

Ceket seçiminde ise yine gözetmeniz gereken özellikler hareket olanağı, suya dayanıklılık ve nefes alabilirlik olmalı. İyi bir su geçirmez ceket nefes alabilmesi ile ter atmanıza yardımcı olmalı ve aşırı ısınmaya karşı sizi koruyabilmelidir.

Pamuklu bir ürün kullanmanız nemli veya yağışlı bir havada bütün suyu toplayacağınız anlamına gelir. Böylece ısınız düşer ve taşıdığınız kıyafetlerin ağırlığı artar. O yüzden sadece şık bir cekete değil, su itici özelliğe sahip rüzgar kesici şık bir cekete ihtiyacınız olacak.

Önerilen Ürün

Su geçirmez ve hava alan bir şapka sizi terletmeden yağış esnasında ıslanmanızı azaltırken yağmur esnasında görmenize yardımcı olacak ve şıklığınızı artıracaktır.