Parfümsüz Olmaz Diyenlere, En Güzel Bahar Kokuları

Parfümsüz Olmaz Diyenlere, En Güzel Bahar Kokuları
Güneşin sıcak yüzünü yavaş yavaş görmeye başladığımız bu günlerde, baharı müjdeleyen çiçekler birbirinden güzel renkleri ve mis kokularıyla hayatımızı güzelleştirmeye başladılar. Doğadaki uyanışa benzer olarak bedenimizin de yenilendiği bu aylarda, dış görünüşün bahara uygun taze kokular saçan bir parfüm ile taçlandırılması son derece önemlidir. Çünkü bahar parfümleri, sadece çevreye yayılan güzel kokular değil; aynı zamanda coşkulu, enerjik ve mutlu olmamızı sağlayan iksirlerdir.

“Asla parfümsüz kalmam.”, “Elimdekinin bitmesine yakın yenisini alırım.” diyen kadınlar da bahar alışverişlerinde parfüme ayrı bir önem verirler. İşte bu yazımız böyle cümleleri sık kuran kadınlar için!

Eğer siz de onlardan biriyseniz, meyve kokularından taze çiçek kokularına kadar baharın tüm esintilerini teninize taşıyacak kadın parfümlerini bulabileceğiniz listemiz sizleri bekliyor!

Beyaz Çiçeklerin Esintisi

Her parfüm, birbirinden farklı bahçelere açılan bir kapıdır aslında. Çiğ taneleri ve taze çiçeklerden ilham alınarak hazırlanmış kokusu ve baharı müjdeleyen çiçekli kapağı ile Dolce Floral Drops; sizi neroli, papaya, nilüfer, nergis gibi beyaz çiçeklerin bahçelerine taşıyor.

Renkli Meyve ve Çiçeklerin Karışımı

Pembe greyfurt, ahududu, armut, yasemin, mor menekşe, yabani gül ve sedir ağacının zarif ve büyüleyici dansını sunan Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh, ilkbahar ve yaz ayları için mükemmel bir koku. Parfümün çiçekli kapağı ise; şişesinin içerisinden yayılacak kokunun habercisi niteliğinde...

Öyle Hafif ve İç Açıcı Bir Koku ki

Hafif kokulu kadın parfümlerini tercih edenlerin vazgeçilmezlerinden See by Chloé Si Belle’in; içerisindeki neroli, huş ağacı, gardenya, taç yaprağı sütü, portakal çiçeği ve beyaz musk ile bağımlılık yaratacağı kesin. Kuş kafesinden esinlenilerek tasarlanan şişesi, ve kapağı üzerindeki gümüş renkli halka ise ürünün tasarımına hareketlilik kazandıran detaylar arasında yer alıyor.

Baş Döndürücü Bir Kadın Parfümü

Gucci’nin en karakteristik kadın parfümlerinden biri olan Bamboo; sandal ağacı, Tahiti vanilyası ve gri ambere eşlik eden Kazablanka zambağı, portakal çiçeği ve ylang ylang egzotik çiçeğinin karışımından oluşuyor. Bulutlarda geziniyormuş hissi veren bu kokunun baş döndürücü etkisi ile bu bahar mutlaka tanışın!

Kahve Severlerin Parfümü

Yoğun ve ağır kokularla aralarına mesafe koyanların tercihi Black Opium; kahve, beyaz çiçek, yasemin, vanilya ve odunsu notalardan oluşan muhteşem bir kombinasyona sahip. Yves Saint Laurent’in kadın parfümleri serisinden çıkan bu koku, yaydığı kahve çekirdeği aroması ile sizi kendisine aşık edebilir!

İlgili ürünleri görmek için lütfen tıklayınız.