Parfümler Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Parfümler Hakkında Doğru Bildiğimiz Yanlışlar

Yolda yürürken rast geldiğimiz küçük bir kedi yavrusu, akşam işten eve gelince buzdolabında bulduğumuz özenle hazırlanmış bir yemek ya da güzel bir koku… Hepimizin böyle küçük mutluluklara ihtiyacı var. Bunların tümü belki de kötü giden bir günün akışını değiştirmek için yeter de artar bile :)  Yavru kedileri ve güzel tarifleri gelecek yazılara bırakıyor ve bugün biraz parfümler hakkında konuşmak istiyoruz. Neredeyse hepimiz tenimizle uyumlu olmayan bir kokuyu taşımanın zorlukları ile en az bir kez karşı karşıya gelmişizdir. Hatta çok severek aldığımız bir parfümü baş ağrısı yaptığı için rafa kaldırdığımız bile olmuştur. Doğru parfüm seçimi yapmak ve seçtiğimiz parfümü kurallarına uygun kullanmak için doğru bildiğimiz yanlışları inceledik. Gelin, bu yanlışları beraber düzeltelim :)

Yanlış 1: Parfümü Kulak Arkasına Sürmeliyiz!

Ne yazık ki en yaygın yanlış bilgilerden biri de parfümün tenimizdeki uygulama alanı. Sanılanın aksine parfümü kulak arkasındaki çukur bölgeye değil, şah damarınızın üstüne gelecek şekilde sürmelisiniz. Yine aynı şekilde diz kapaklarımızın arkası ve dirsek içlerimiz kullanım için doğru bölgelerdir.  Eğer sırt dekoltesi olan bir kıyafet seçtiyseniz, sırtınızı da unutmayın :)

Yanlış 2: Kâğıt Üzerinde Deneyip Beğendiğim Bir Parfümü Satın Alabilirim

Tenimize uygun parfümü seçebilmek için kokuyu tenimizle muhakkak buluşturmamız gerekir. Parfümü burnumuz değil tenimiz seçer demiş abartmış olmayız :) Deneme yaptığınız saatlere de özen göstermenizi öneriyoruz. Örneğin nispeten yorgun ve terli olduğumuz akşam saatleri sizi yanıltabilir.

Yanlış 3: Kokuyu Havaya Sıkıp Altından Geçmeliyim!

Bu metodun da çok işe yaramadığını söylemek zorundayız. Parfümlerin yoğunlukları ve buna bağlı olarak havada kalma süreleri farklıdır. Sizin havaya sıktığınız parfüm bir süre havada asılı kalabilir ve 3-4 dakika sonra oradan geçen biri sizden daha güzel kokabilir.

Yanlış 4: Parfüm Denerken Kahve Koklarsam Yanılmam

Bu madde bizim için de sürpriz oldu diyebiliriz :) Ne diyelim öğrenmenin sonu yok. Parfüm uzmanlarına göre koku seçmeden önce kahve koklamak iyi bir fikir değil. Çünkü kahvenin yoğun kokusu birkaç dakikada burnumuz şokluyor ve bizi yanıltıyor.  En iyisi parfüm seçme sürecini bir iki güne yaymak ve aceleci davranmamak…

Ne demiştik? Tenimizle uyumlu güzel bir koku kendisi küçük ama etkisi büyük bir mutluluk kaynağı… Hepimizin en az bir tane favori kokusu olduğunu biliyoruz. Ancak yine de yeni keşifler için sizi Boyner.com.tr ’ye bekliyoruz.