Onsuz Adım Atmayın! Güneş Kremi Dosyası

Onsuz Adım Atmayın! Güneş Kremi Dosyası

Haziran ayının ortasına gelmiş olmamıza rağmen güneş bizimle saklambaç oynamaya devam ediyor. Ancak havalar parçalı bulutlu da olsa sıcaklıklar kendini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Güneşin faydalarını saymakla bitiremeyiz, ancak direkt olarak güneş ışınlarına maruz kalmanın cildimiz üzerindeki olumsuz etkilerini de aklımızda tutmalıyız. Bu etkilerden korunmak ve cildimize yaz boyunca da iyi bakabilmek için bir güneş kremi dosyası hazırladık. Bu yaz güneş kreminizi seçmeden önce dosyamıza muhakkak göz atmanızı öneriyoruz.

SPF Nedir?

İngilizce Sun Protection Factor ‘un kısaltması olan SPF Türkçe’de güneş koruma faktörü anlamına gelir. SPF bir güneş kreminin koruyuculuğunun süresini gösterir. Örneğin 30 SPF’li bir güneş koruma kremi, 15 SPF’li bir kreme göre iki kat daha uzun süre koruyuculuk sağlar. Eğer tüm gün açık alanda güneş ışınlarının altında olacaksanız, size yüksek koruma faktörlü bir güneş koruma kremi öneriyoruz. Ancak paylaştığımız bu bilgilerin teorik olduğunu, koruma süresinin, deniz, kum, rüzgâr ve terleme gibi etkilere bağlı olarak değişiklik gösterebileceğini de not düşelim.

Ürün Önerisi: Clinique Spf50 Sun Face Cream 30 ml Güneş Ürünü

Güneş Kremi Ne Zaman ve Ne Kadar Sürülmeli?

Güneş kremin cildimizde emilebilmesi için bir zamana ihtiyaç olduğundan koruyucu etkisini tam olarak gösterebilmesi için kremi güneşe çıkmadan en az bir saat önce sürmenizi öneriyoruz. Boyun ve yüz bölgesine yarım çay kaşığı, kollara ve bacaklara ise bir çay kaşığı kadar uygulayabilirsiniz. Deniz ve duş sonrası kreminizi özellikle yüz bölgenizde tazeleyebilirsiniz. Güneş kremlerinin sadece yazın sıcak günlerinde değil, güneşin yüzünü gösterdiği her mevsimde kullanılması gerektiğini hatırlatalım.

Ürün Önerisi: Lancaster La Sun Beauty Silky Touch Cream Radiant Tan Spf15 50Ml Güneş Ürünü

Güneş Kremi Nasıl Sürülmeli?

Güneş kremini sürerken yaptığımız en büyük hatalardan biri de ovalayarak sürmek. Bunun etkisini arttırdığını düşünsek de uzmanlara göre böyle bir durum söz konusu değil. Hafifçe sürüp bırakabilirsiniz.

Ürün Önerisi: Shiseido Expert Sun Aging Protection Lotion Spf30 Güneş Ürünü

Hangi Güneş Kremi Size Daha Uygun?

Cildiniz için seçtiğiniz her üründe olduğu gibi güneş koruyucu seçimi yaparken de cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Karma ya da yağlı bir cildiniz varsa güneş koruyucunuzun krem yerine yağ içermeyen losyonlar şeklinde olmasını öneriyoruz.

Ürün Önerisi: Lancome UV Expert Aqua Gel SPF50 PA+++ Nemlendirici

Muhteşem İkili: Şapka ve Gözlük

Güneş kremlerinin cildimiz üzerindeki koruyucu etkisi tartışılmaz. Ancak cildimize tam bir koruma sağlayabilmek için kremimizin yanına şapkamızı ve gözlüğümüzü de eklemeliyiz. Bu yaz çok moda olan büyük şapkalar yüzümüzü ve tüm dekolte bölgemizi gölgeleyerek güneşin zararlı etkilerine karşı önemli bir bariyer oluşturur. Güneş gözlükleri de özellikle çok hassas olan göz çevremiz için etkili bir koruyucudur. İşte bu sebeplerle dışarı çıkarken şapkanızı ve güneş gözlüğünüzü de yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz.

Ürün Önerisi: Limon Güneş Gözlüğü

Hepinize bol güneşli bir yaz diliyor, cildinize ve ihtiyacınıza uygun çok sayıda güneş kremi seçeneğini görebilmeniz için Boyner.com.tr’ye bekliyoruz.