Mezuniyet Makyajı için Karar Veremeyenler Buraya!

Mezuniyet Makyajı için Karar Veremeyenler Buraya!

Üniversite yılları, bu süreci deneyimlemiş herkes için unutulmazdır. Pek çok kimse ‘hayatımın her hangi bir dönemine geri dönebilsem, bu kesinlikle üniversite yıllarım olurdu...’ der ve ekler; ‘Ne günlerdi be...’ Şimdi sıra sende! Kocaman 4 yıl nasıl da göz açıp kapayana dek geçti. Bin bir heyecanla adım attığın bu kampüse ‘hoşça kal’ deme vakti geldi.  Acı tatlı sayısız hatıra biriktirdiğin bu döneme, en güzel ve en alımlı halinle veda etmek istiyorsun. Haklısın, bir şeyin nasıl başladığı kadar nasıl bittiği de önemlidir. İşte biz de tam da bu sebeple senin yanında olmak ve kusursuz makyaj için seninle birkaç öneri paylaşmak istiyoruz.

Damla Altun: BENİMLE MEZUN OLUN | SAÇ & MAKYAJ & KOMBİN & HEDİYELER

 

Kusursuz Makyajın İlk Adımı, SAĞLIKLI ve IŞILDAYAN Bir Cilt

Günümüzde gelişmiş kozmetik ürünleri ve bir takım makyaj hileleri ile neredeyse kusursuz bir cilt görünümü elde etmek mümkün. Ancak yine de tüm bu araçlara rağmen kendini iyi hissettirecek bir makyajın ilk adımı sağlıklı bir cilde sahip olmaktan geçiyor. Bunun bir gecede olamayacağını da hemen hatırlatalım. Her güzel şey gibi, pürüzsüz bir cilt de emek ve zaman istiyor. Cildini her daim temiz ve nemli tutmalısın. Ne yazık ki yeterli bakımı göremeyen, nemsiz bir cilt için sadece iki alternatif sonuç vardır. İlki yağlanmış ve akneli bir cilt, ikincisi de kuruyup, pul pul olmuş bir cilt. Yılın en özel gününde bu tür sorunlarla karşılaşmamak için en az 6 ay önceden cilt bakım rutinini oluşturmalı ve gerekli hallerde bir uzmana danışarak yardım almalısın. 

Ürün Önerisi: Clinique Cilt Bakım Seti

Doğallık, Doğallık, Doğallık...

Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan baskın ve iddialı kontür akımı yerini daha az belirgin ve varla yok arasında bir görünüme bıraktı. Elmacık kemikler hala çok önemli. Ancak aydınlatıcı ile üstünden geçmenize gerek kalmadı. Şimdi daha hafif dokunuşlar yaparak ve ‘acaba kontür var mı, yok mu.’ merakını uyandırmanın tam sırası :) 

Ürün Önerisi: Lancome Blush Subtil 02 Rose Sable Allık

Dudaklar Eskisi Kadar Mat Değil

Geçtiğimiz iki yılda mat dudakların etkisi altındaydık. En canlı kırmızılar bile eskisi kadar dikkat çekmiyordu. ‘Sadeliğin gösterişi’ olarak tanımlanan bu trend tam olarak yok olmadı. Ancak ıslak görünümlü dudakların da ayak sesleri duyulmaya başlandı. Özellikle yaz aylarında plajlarda şeftali tonlarında ıslak dudaklar göreceğiz. Mezuniyet töreninizde siz de cilt renginize uygun ıslak görünümlü bir ruj seçebilir, bu trende öncülük edebilirsiniz. 

Ürün Önerisi: Shiseido Smk Lacquer Gloss Be102 Ruj

Pembenin Hanedanlığı

Pembe gönlüm sen de! Neredeyse tüm kız çocuklarının kalbini çalan bu renk sessiz ama derinden ilerliyor diyebiliriz. 2018’de özellikle kırmızı halının gözdesi bu renk göz kapaklarından yanaklara her alanda mezuniyet makyajının yıldızı! Kullanırken elinizi korkak alıştırmayın. 

Ürün Önerisi: Yves Saint Laurent Kiss Blush Ruj Allik No 18 Allık

Ve son olarak BAŞKASI OLMA KENDİN OL!

Tüm bu ipuçlarına rağmen şunun altını özellikle çizmek isteriz; SEN HER HALİNLE GÜZELSİN. Kocaman ve içten bir gülümseme, vücut hatlarınla uyumlu şık bir elbise, temiz ve bakımlı bir cilt... İşte törenin en güzel kızı. 

Umuyoruz bu veda senin için yepyeni başlangıçlara vesile olur. Şahane ve unutulmaz anılarla dolu bir mezuniyet töreni diliyoruz. 


Tebrikler!

Ürün Önerisi: Beymen Studio Fırfırlı Siyah Elbise

Damla Altun: Damla Altun ile Mezuniyet Makyajı!