Mevsimle Birlikte Saç Modelinizi de Değiştirin

Mevsimle Birlikte Saç Modelinizi de Değiştirin

Yazın sonlarına doğru yaklaştığımız bu günlerde, saçlarınızın modelini değiştirerek sonbahar mevsimine farklı bir tarzla girmek istemez misiniz? Eğer cevabınız evet ise, sıcak hava ve tuzlu su gibi etkenler yüzünden yıpranmış saçlarınızın bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyor ama nasıl bir model yaptıracağınıza da karar veremiyorsanız, bu yazı tam size göre…

İşte sonbahara girerken kendinizi yenilemenizi sağlayacak birbirinden şık 4 saç modeli…

1- Vak(Parmak) Dalgası Modeli

Fransızlara özgü bir saç modeli olan vak dalgasını dalgalı ya da düz saçlara, kuaförlerde kolayca yaptırabileceğiniz gibi evde kendi başınıza da uygulayabilirsiniz. Pens ya da saç maşası kullanarak düz saçlarda, sadece ufak birkaç basit işlem ile de dalgalı saçlarda kolayca hayata geçirebileceğiniz bu model, sonbahar mevsiminde size farklı bir hava katacaktır.

 

2- Kakül/Perçem Modeli

Uzun zamandır kakül/perçem yaptırmak istiyorsunuz ama cesaret edemiyor musunuz? Sonbahar arifesi radikal bir karar verip bu modeli yaptırmanızın tam zamanı olabilir! Yaptırmaya karar vermeden önce dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, kakülün yüz tipinize uygun olup olmayacağıdır. Uzun yüzlü kadınlar tarafından tercih edilmesi gereken kakül/perçem modeli, yüzü küçük göstereceği gibi, sizlere çekici bir hava verecek ve bir bakışta fark edilmenizi sağlayacaktır!

 

3- Yuvarlak Katlar Atılarak Şekillendirilmiş Saç Modeli (Kıvırcık Saçlar İçin)

Kıvırcık bir saç yapısına sahipseniz, yuvarlak katlar atılarak şekillendirilmiş bu saç modeli tam size göre… Kuaförler tarafından yuvarlak katlar atılarak herhangi bir ısı işlemi uygulanmadan, kıvırcık saçlar için özel olarak üretilmiş kremler kullanılarak yapılabilecek olan bu model, size farklı bir hava katacak ve stil sahibi bir kadın olduğunuzu gözler önüne serecek!

 

 

4- Pixie Modeli

Saçlarınızı kısa kestirmeye karar verdiyseniz, 80’lerin popüler modeli Pixie’ye bir şans vermelisiniz! Günlük kullanım ve şekillendirme konusunda çok rahat edeceğiniz kısa saç modellerinden biri olan bu stil, aynı zamanda sizin diğer kadınlar arasında bir bakışta fark edilmenizi de sağlayacaktır!