Kusursuz Oje Sürmenin Püf Noktaları

Kusursuz Oje Sürmenin Püf Noktaları

Kadınları bakımlı gösteren önemli detaylardan biri de ojeli tırnaklardır… Bununla birlikte ideal görünümü yakalamak için ojeyi son derece dikkatli uygulamak ve belli başlı noktalara önem göstermek gerekir. Eğer siz de bu konuda ipuçlarına ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, kusursuz tırnaklara sahip olmak için dikkat etmeniz gereken belli başlı noktaları bu yazıda sizlerle paylaşacağız…

Gelin; kusursuz oje uygulaması için dikkat etmeniz gereken noktalara bir göz atalım… 

 

Ojeden önce baz kullanın

Tırnağınıza ojeden önce baz uygulamanız, hem özellikle koyu renkli ojelerin tırnakta iz bırakmalarını engeller, hem de tırnak yüzeyinde daha dolgun bir görünüm yaratır. Bu nedenle ince bir kat cila sürmek, tırnaklarınızın hem o anki hem de sonraki görüntülerinin kusursuz olmaları için gereklidir diyebiliriz…

 

Oje sürme tekniğinize dikkat edin

Kusursuz tırnaklar için oje sürme tekniğine dikkat etmek şart… Örneğin ilk katmanda uygulayacağınız oje miktarı, belki de tırnaklarınızın kusursuz görünüp görünmeyeceğini belirleyen en önemli noktalardan biridir. İlk anda tırnağa fazla oje sürmek, hem ikinci ve üçüncü katları sürmeyi zorlaştırır, hem de ojenin tırnağınızda kalıp gibi kalmasına neden olabilir. Özellikle de french oje gibi fazla katmanlı uygulamalarda… Bu nedenle her katmanda mümkün olduğunca az miktarda oje kullanmaya özen göstermelisiniz.

 

Bazı gerekli gördükçe uygulayabilirsiniz

Oje uygulamadan önce tırnak yüzeyine baz sürmek gerektiğinden bahsetmiştik. Peki ya ojeden sonra? Tırnakların parlaması ve ojenin kusursuz görünmesi için mutlaka ojenin üstüne de ekstra bir baz uygulaması gerekir. Ojedeki ufak bozuklukları da düzeltebilen cila, aynı zamanda her gün uygulanabilecek ve ojenin uzun süre kalıcı olmasını sağlayacak bir malzemedir.

 

Tırnaklarınızı dinlendirmeyi unutmayın

Oje ile kusursuz bir görünüme sahip olmak için, öncelikle tırnaklarınızın sağlıklı olması gerekir. Tırnak yüzeyleri maalesef ki uzun süreli oje kullanımı sonucu sararabilir. Bu sarı görüntü ise, özellikle french oje gibi açık renkli oje uygulamalarında kötü bir görüntünün ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle, zaman zaman tırnakları dinlenmeye bırakmak ve hava almalarını sağlamak, kusursuz oje sürebilmenin şartlarından biri olarak görülebilir.