Kışa Özel 4 Kişisel Bakım Önerisi

Kışa Özel 4 Kişisel Bakım Önerisi

Yazın güneşin zararlı ışınlarından korumaya çalıştığımız cildimizi, kışın da soğuklardan sakınmamız gerekiyor. Uzun ve şiddetli geçen kış aylarında, hem sağlıklı olmak hem de daha iyi görünmek için cildimize, saçlarımıza, tırnaklarımıza ve yüzümüze ihtiyacı olan bakımı sağlamalıyız. Siz de böyle düşünüyorsanız, bu yazımızda sizlere sunacağımız basit ama etkili bakım yöntemlerine bir göz atmanızı öneriyoruz!

İşte kış aylarında kendinize daha iyi bakmanızı sağlayacak 4 öneri…

Nemlendirici Kremler Kullanın

Yazın sıcak günlerinde aldığımız güneş ısısı sayesinde fazla nemlendirme ihtiyacı duymadığımız vücudumuz, kışın kuruyarak çatlamaya başlar. Bu nedenle, her daim nemli tutulması gereken cildimize kış ayları boyunca ekstra nemlendirici takviyesi yapmamız gerekir. Bunun için, her duş sonrası nemlendirici bakım kremlerini kullanarak ya da jojoba yağı, zeytinyağı, portakal yağı gibi bitkisel yağlar ile vücudunuza düzenli olarak masaj yapabilirsiniz.

Yüzünüze Maske Uygulayın

Vücudumuzun rüzgara ve soğuğa en fazla maruz kalan bölgelerinden yüzümüz için nemlendirici kremler tek başına yeterli olmayabilir. Siz de ne yaparsanız yapın kuruluğu geçmeyen dudaklarınızdan, pul pul dökülen cildinizden şikayetçiyseniz, doğal ürünlerden oluşan maskelerden yararlanabilirsiniz. Yulaf ezmesi, avokado, yoğurt gibi kolayca bulabileceğiniz malzemelerden oluşturacağınız maskeler yardımıyla cildinizi korurken, daha parlak ve canlı görünmesini de sağlayabilirsiniz.

Tırnak Bakımını İhmal Etmeyin

Tırnaklarınızın kat kat ayrılması, soyulması ya da üzerlerinde beyaz çizgiler oluşmasının sorumlularından biri de tabii ki kış soğukları… Ellerinize gereken nemi kazandırmak ve soğuklara karşı tırnaklarınızı güçlendirmek için özel tırnak bakım losyonları kullanabilir, nemlendirici içerikli asetonları tercih edebilirsiniz. Sürekli kırılan tırnaklarınızı ise limon suyu ve elma sirkesinden oluşan karışımla masaj yaparak güçlendirebilirsiniz.

Saçlarınızı Serumlarla Güçlendirin

Kışın gelişiyle daha fazla yağlanan, kuruyan ve dökülebilen saçlarınıza da özen göstermeniz önemli... Çok sıcak duş ve fön gibi ani ısı değişimlerinden kaçınmakla alacağınız basit önlemlerin yanı sıra saç bakım kremleri ve maskelerinden de faydalanabilirsiniz. Saç tipinize uygun üretilmiş, saç diplerini ve uçlarını güçlendirici serumlarla da kuruyan saçlarınıza takviye yapabilirsiniz.