Kış Düğünü Yapacaklara Tavsiyeler

Kış Düğünü Yapacaklara Tavsiyeler

Düğünler sadece ilkbahar ve yaz aylarında mı yapılır? Kış aylarında, doğanın bembeyaz örtüye büründüğü muhteşem bir manzara eşliğinde masal gibi bir düğün yapılamaz mı? Tabii ki de yapılabilir ama bunun öncesinde iyi bir plan yapılmalı ve her konu üzerine uzun süre kafa yorulmalıdır. Gelecek misafirlerden düğünün yapılacağı mekana kadar pek çok farklı faktörün devreye gireceği bu noktada; kış düğünü yapacaklara yardımcı olmak ve yüklerini az da olsa hafifletmek adına altın değerinde tavsiyeleri bu yazımızda veriyoruz!

İşte masal gibi bir kış düğünü için dikkate almanız gereken tavsiyeler:

1- Mekan Seçimine Önem Verin!

Kış düğünü yapmaya karar verdikten sonra ilk yapacağınız; düğün için uygun bir mekan bulmaya çalışmaktır. Mekan aramalarında başladığınızda dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta mevcut…Düğün yapacağınız mekan ile insanların arabalarını park ettikleri alan arasındaki mesafe olabildiğince kısa olmalıdır. Ayrıca düğün mekanının yollarının kar yağışı sebebi ile kapanma ihtimalinin bulunmadığı bir yer olması gerektiğini unutmayın. Keyifli bir kış düğünü için ilk şart; davetlilerin mutlu ve eğleniyor olmasıdır!

2- Tarihi Seçerken Dikkatli Davranın!

Kış aylarında düğün yapmayı planlıyorsanız, dikkat etmeniz gereken bir diğer husus; düğün tarihinizdir. Okulların sömestr tatiline gireceği ocakta düğün yapmayı planladığınız takdirde davetlilerinizin bir kısmı düğüne katılamayabilir, çünkü insanlar okulların tatilini fırsat bilerek ailecek bir yerle gitmenin hayalini kurabilirler. Bu yüzden kış düğünü tarih planlamasını iyi yapmalı ve davetlilerinizin büyük kısmının katılabileceği bir zaman belirlemelisiniz. Aralık veya şubat ayı; kış düğünü planlayan insanlar için ideal!

3- Sıcak İçeceklere Menünüzde Yer Verin!

Kış aylarında yapacağınız bir düğünde mekan ve dekorasyon kadar önemli diğer nokta ise; davetlilerinize ikram edeceğiniz içeceklerdir. Kış düğünlerinde yapılması planlanan menü sunumu üç aşamalı olmalıdır. İlk olarak sıcak içecek servisi, ara sıcaklarla pasta ve son olarak ana yemek… İçecek servisini ara sıcaklar veya pasta ile yapabileceğiniz gibi tek başına da yapabilirsiniz. Davetlilerin üşüyebileceğini düşünerek mekanın bir bölümünde sıcak servisinin devam etmesi olumlu etkiler yaratacaktır.

4- Gelinlik ve Damatlık Seçimine Dikkat Edin!

Kış düğünü yapacaklara vereceğimiz son tavsiyeye geldik; gelinlik ve damatlık seçimi… Kadınlar daha çok kış gelinlikleri içerisinden seçim yapmak yerine, ilkbahar aylarına uygun modeller arasından seçim yapıyor ve şal gibi ürünlerle soğuk havada ısınmaya çalışıyor. Böyle bir durumda kalmamak için yapılacak en mantıklı hareket; kış gelinlikleri- hadi olmadı sonbahara uygun modeller- içerisinden seçim yapılmalı ve gerekirse koyu renk bir şal ile desteklenmelidir. Erkekler ise damatlıkta kış aylarına uygun kumaşlardan yapılmış modelleri seçebilir, üstüne pardösü giyilebileceği için ısınma konusunda da sıkıntı yaşamaz ve düğünlerini gayet rahat bir şekilde geçirebilirler.