Kırmızı Tonunda Bahar Makyajı

Kırmızı Tonunda Bahar Makyajı

Havaların ısınması, güneşin yerini tam tepede alması ve sokakların renklenmesi ile bahar her yerde hissedilmeye başladı. Bahar ayları, aktivitelerimizi etkilediği gibi giydiklerimizi hatta yaptığımız makyajı bile değiştiriyor. O halde biz de bu sıcacık havalara yakışacak kırmızı tonlu bir makyaj önerisi verelim.

Far Bazı Olmazsa Olmaz

Eğer far uygulamasından önce baz kullanırsanız göz makyajınız çok daha kusursuz olacak. Kullandığınız renk ne olursa olsun far bazları, göz makyajınızın normale nazaran daha uzun süre dayanmasını sağlar. Aynı zamanda farınızı uygularken daha yumuşak bir doku sunarak karıştırma ve dağıtma süreçlerini hızlandırır.

Önerilen Ürün: Yves Saint Laurent Couture Eye Primer N°01 Far Bazi Makyaj Bazı

Kıpkırmızı ve Tonları İle Far Uygulamaları 

Böyle canlı renkleri göz üzerinde kontrol etmek toprak tonlarına göre daha zordur. Kullandığınız farı göz kapağınıza oturtmak, katlanma bölgesinde dağıtmak ve farınızı sabitlemek için size ufak tüyolar vereceğiz. Kırmızı far seçimini yaptıysanız, fırça seçimine yönelebiliriz. Yumuşacık ve kıllı bir fırça farı dağıtmak konusunda, düz ve kesik bir fırça ise farı oturtmak için size yardım edecek.

Önerilen Ürün: Dior Göz Farı

İddialı Kirpikler

Kırmızı göz makyajına en yakışacak bir diğer ürün ise maskara. Gözlerinizi kırmızı ile ortaya çıkarttıktan sonra uygulayacağınız maskara ile de bütünlüğü sağlamalısınız. Kirpiklerinizi simsiyah ve dolgun göstermeniz göz makyajınızı tamamlayacaktır.

Önerilen Ürün: Bobbi Brown Eye Opening Rimel

Işıltılı Bir Ten

Bahar makyajları tenin ışıl ışıl ve sağlıklı gözükmesi ile başlar. Cildinize hafif ama ıslak bitişli bir fondoten uygulayarak makyajınızı doğallaştırabilirsiniz. Kırmızı rengi gözlerde kullandığınız için bir allık ve bronzer uygulaması yerine elmacık kemiklerinizin üstünden highlighter geçerek gün boyu parlak cildinizle bahara uyum sağlayabilirsiniz.

Önerilen Ürün: Models Own Sculpt & Glow Highlighter Stick Kapatıcı

Nude Dudaklar

Makyajda sadece bir iddialı rengin yeterli olacağını düşünüyoruz. Göz makyajında canlı kırmızı bir far kullandığınız için dudakları sade ve kendi renginde bırakmak en doğrusu. İster bir gloss ister de kendi dudak renginize yakın nude bir ruj ile makyajınızı sonlandırabilir, makyajınızla birlikte baharın tadını çıkarabilirsiniz. :)

Önerilen ürün: Lancome Absolu Rouge Cream 250 Ruj