Kilo Vermek İçin Geç Değil: Forma Girmeniz İçin 5 Öneri!

Kilo Vermek İçin Geç Değil: Forma Girmeniz İçin 5 Öneri!

Deniz sezonunun neredeyse yarısına gelmek üzereyiz... Yazın bu sıcak günlerine, aylardır spor yaparak ve dengeli beslenerek hazırlananlar plajlarda rahatlıkla boy gösteriyor. Peki ya forma girmek için vakit bulamayanlar ne yapacak? Tabii ki “Geçti artık…” diye düşünmek yerine, hemen bugünden itibaren kilo vermek için çaba sarf etmeye başlayacak! Çünkü, yazın ortasına gelsek de, kilo vermek için hala geç değil! Siz de bu şekilde düşünüyorsanız, az sonra sizlerle paylaşacağımız püf noktalarını dikkate almanızı öneriyoruz… 

İşte yaz bitmeden kilo verip forma girmek isteyenler için 5 öneri!  

Detoks içecekleri tüketin

Detoks içecekler, hem bedeninizi arındırır hem de artık beslenmenize dikkat etmeye başladığınıza dair psikolojik olarak uyarılmanızı sağlar. Özellikle de yağ yakıcı sebze ve meyvelerden oluşan detoks karışımlarını tercih ederek sağlıklı kilo verme yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

 

Daha aktif yaşayın

Forma girmenin şartlarından biri elbette ki hareketli olmak... İster iş çıkışlarında toplu taşıma kullanımının yerine kısmen de olsa yürüyüşü koyun, ister sabah ya da akşamları boş vakitlerinizde çeşitli egzersizler yapın. Futbol, voleybol ve basketbol gibi hem performans gerektiren hem de eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayan aktiviteleri de tercih edebilirsiniz.

 

C vitaminine gereken önemi verin

C vitaminini gerek yemeklerde gerekse çay ve detoks içeceklerinde tüketmek, sağlıklı kilo vermenin sırlarından biri… Yağ yakımını hızlandıran C vitamini, özellikle de ekşiyi sevenler için zayıflama yöntemlerinin belki de en lezzetlisi olabilir!

 

Uyku düzeninize dikkat edin

Uyumak, belki de en kolay zayıflama yöntemidir! Uyku düzeninizi sağlamanız, vücudunuzu gerekli saatlerde, ne fazla ne de az, tam kararında dinlendirmeniz, zaman içinde kendinizi daha sağlıklı ve enerjik hissetmenizi sağlayacağı gibi forma girmenize de destek olur. 

 

Su tüketimini aksatmayın

Su tüketiminin azalmasının, vücutta yağ depolanmasına sebep olduğu biliniyor. Ayrıca, metabolizmanın hızının düşmesine engel olmak için de her zaman su içmek önem taşıyor. Faydaları saymakla bitmeyecek, forma girmenin kilit noktalarından biri olan su tüketiminin; kilo vermeye çalışırken ihmal edilmemesi gerekiyor.