Kasımda Kaçırmamanız Gereken Etkinlikler

Kasımda Kaçırmamanız Gereken Etkinlikler

Fuarlardan konserlere, atölyelerden tiyatro oyunlarına kadar birbirinden eğlenceli ve heyecan verici pek çok etkinlik kasım ayında bizleri bekliyor. Dolayısıyla öne çıkan etkinlikleri derlediğimiz bu yazıya bir göz atıp, bu ayki programınızı ona göre yapmanızı tavsiye ederiz!

İşte; kasım ayınıza hareket ve neşe katacak, kaçırmamanız gereken etkinliklerden bazıları…

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı

Kitap okumaktan ve fuarları gezmekten zevk alıyorsanız, bu sene 36.’sı düzenlenecek olan İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı’nı kaçırmayın deriz! 4 Kasım’da kapılarını açacak olan, pek çok yayınevinin yer alacağı, ülkemizden ve yurt dışından önemli yazarların söyleşi ve imza günlerinin düzenleneceği fuar, 12 Kasım’a kadar TÜYAP’ta sizleri bekliyor olacak!

Kasımda Karşıyaka’da Jazz Var

 “Caz benim için bir müzik türünden çok yaşam tarzı…” diye düşünüyorsanız, bu ay yolunuzu İzmir’e düşürmeye çalışın… Birsen Tezer, Bülent Ortaçgil ve Burçin Büke gibi sanatçıların katılacağı, huzur verecek sesler ve heyecan uyandıracak melodiler ile gündelik hayatın stresinden kurtulmanızı sağlayacak olan bu etkinlik, 22-27 Kasım tarihleri arasında Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu’nda…

Bostancı Gösteri Merkezi’nde Hafta Sonu Konserleri

Kasımın ikinci haftası başlayıp nisanın ilk haftasına kadar devam edecek olan Bostancı Gösteri Merkezi konserleri, özellikle de Türkçe müzik severlerin kaçırmaması gereken etkinliklerin başında geliyor! Candan Erçetin, Erol Evgin, Emel Sayın ve Demet Akalın’ın, bu ay içerisinde hafta sonları sahne alarak sevenleri ile buluşacakları konserler, unutulmaz eserleri canlı dinlemek için muhteşem bir fırsat!

Küçük Prens

Edebiyat ve müzik ihtiyacınızı karşıladığınıza göre, şimdi sırada tiyatro var! Antoine de Saint Exupéry'in yazdığı Küçük Prens kitabını okumayan kalmamıştır. Hem çocuklar hem de büyükler için içerisinde farklı anlamlar barındıran kitabın uyarlaması olan bu oyun, sizlere muhteşem bir görsel şölen sunmaya hazırlanıyor. 18 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında İstanbul’daki çeşitli mekanlarda sergilenecek olan oyun, çocuklarınız ile katılabileceğiniz, eğlenceli ve öğretici bir etkinlik!

Eataly Workshopları

Hem eğlenmek, hem yeni bir şeyler öğrenmek hem de mutfaktaki marifetlerinizi sergilemek istiyorsanız, Eataly Workshopları tam size göre! İtalyan mimarlar tarafından özel olarak hazırlanmış olan mutfakta, Türk ve İtalyan aşçılar ile yapacağınız yemekler, keyifli ve lezzetli dakikalar geçirmenizi sağlayacak! Eğer siz de farklı mutfaklara ilgi duyuyorsanız, 30 Kasım’a kadar katılabileceğiniz, İtalyan mutfağının inceliklerini öğreneceğiniz bu atölyeyi kaçırmayın!

David HelfgottYaşayan efsaneler arasında yer alan piyanist David Helfgott, kendisini dünya çapında üne kavuşturan eser Rahmaninov’un 3. Konçertosunu yorumlamak için 15 Kasım’da İstanbul’da, 18 Kasım’da ise Ankara’da müzikseverler ile buluşuyor! Özellikle de klasik müzik seviyorsanız, büyük beğeni toplayan Shine filmi ile de ölümsüzleşen bu müzik dehasını canlı izleme fırsatını kaçırmayın deriz!