Hem Zihni Hem de Bedeni Arındıran 4 Detoks İçeceği

Hem Zihni Hem de Bedeni Arındıran 4 Detoks İçeceği

Formuna dikkat edenlerin veya bir an önce forma girmek isteyenlerin gündelik olarak tüketebileceği en faydalı şeylerden biri, iyi hazırlanmış bir detoks içeceğidir... Detoks karışımları, vücudun alıştığı düzeni bir süreliğine değiştirir, bedeni arındırır ve bu sayede daha canlı ve tazelenmiş hissetmeyi sağlar. Eğer siz de asit-baz dengesini düzenlemekten yağ yakımına destek olmaya kadar pek çok faydası bulunan bu içecekleri hayatınıza dahil etmek istiyorsanız, birazdan vereceğimiz tarifleri ve önerileri kaçırmayın!

İşte hem zihni, hem de bedeni arındıran 4 detoks içeceği… 

C Vitamini Yoğunluklu Detoks Suyu

Vücudun ihtiyaç duyduğu en temel içecek, sudur. Suyun içine katacağınız birkaç malzeme ise vücudunuza ekstra fayda sağlayabilir. Örneğin suya ekleyebileceğiniz besinlerden; limon ve misket limonu toksinleri atmanıza, greyfurt ise yağ yakmanıza destek olur. Amacınıza yönelik olarak seçeceğiniz malzemeleri dilimleyerek suyunuzun içine katıp, detoks içeceğinizi birkaç saat buzdolabında beklettikten sonra tüketebilirsiniz. 

Çiğ Sebze Suyu

Sebzelerin içerdiği vitaminleri ve yararlı bileşenleri hızlı ve kolay bir şekilde metabolizmaya katmanın yollarından biri, onları besin değerlerini kaybetmeden, çiğ ve sıvı halde tüketmektir. Kan şekerini kontrol altına alan, idrar söktürücü özellikli ve de düşük kalorili olan sebze içeceklerini ister evde katı meyve/sebze sıkacağı ile kendiniz hazırlayabilir, ister hazır olanlarını tercih edebilirsiniz.

Tuzlu Su Kürü

Evde hazırlanabilecek belki de en kolay detoks tarifi, tuzlu su kürüdür. Her evde mutlaka bulunan bu iki malzeme ile çok faydalı bir detoks içeceği hazırlamak mümkün. Kanı arındıran ve sindirim sistemini temizleyen bu kür, organlar için de iyi bir detoks uygulaması olarak öne çıkıyor.

Karışık Detoks Çayı

Evde, okulda ya da ofiste çay içme alışkanlığına sahip olan herkesin rahatlıkla tüketebileceği detoks içeceklerinden biri de detoks çaylarıdır. İçeceğinizi hazırlarken karanfil, tarçın, yeşil çay gibi baharat ve çayları kaynatıp içerisine maydanoz sapı, nane sapı, salatalık gibi ana malzemeleri ekleyin ve tüm karışımı yaklaşık 15 dakika demlenmeye bırakın. Çayınızı, yemek ve egzersizlerden 1 saat önce tüketebilirsiniz.