Hafta Sonu İçin Gidilebilecek Yerler

Hafta Sonu İçin Gidilebilecek Yerler

Yoğun şehir hayatı ve stresli geçen iş dönemlerine ara vermek istemez misiniz? Kısacık tatiller ve küçük kaçamaklar sizi yeniler ve enerjinizi yükseltir. İlkbahar ayları ve yazın ilk günleri seyehat etmek için en uygun aralıklar olduğu için size hafta sonu aileniz ya da sevdiklerinizle gidebileceğiniz yakın tatil rotalarından bahsedeceğiz.

Ağva

Kumsalı, havası ve ormanlık alanları ile hayran kalacaksınız. Sık sık şehirden gelenlerin dinlenme noktası olarak seçtiği Ağva, İstanbul’a 100 km uzaklıkta küçük otelleri ve muhteşem doğasının yanı sıra, denize girmek, uzun yürüyüş alanları belirlemek ve köy kahvaltısının lezzetine varmak için de muhteşem bir seçenek olacak.

Şile

İstanbul’a oldukça yakın ve ulaşımı kolay olan Şile’de yapabileceğiniz çok şey var; kumsalda uzanmak, denize girmek, doğayla iç içe zaman geçirmek, uzun yürüyüşlere çıkmak ya da temiz havaya karşı oturup dinlenmek. Saklı Göl’ü görmeyi ve Ulupetit köyünde konaklamayı unutmayın diyoruz. :)

Maşukiye

İstanbulluların hafta sonu için tercih ettiği rotalaradan biri de Maşukiye. Dağ havası eşliğinde Alabalık vadisinde lezzetli balıkların tadını çıkarabilir, ağaçlar arasında oturup çayınızı yudumlayabilir ve birbirinden iddialı spa merkezlerinde masaj yaptırıp kendinizi önünüzdeki haftaya hazırlayabilirsiniz.

Anadolu Feneri

İstanbul’a sadece yarım saat uzaklıkta yılların eskitmediği küçük bir köy olan Anadolu Feneri özellikle bahar ve yaz aylarında haftasonu kaçamaklarının yıldızı olacak yerlerden biri. Doğası ve manzarası sizi daha ilk adımdan itibaren etkileyecek. Dalgakıran içerisinde yer alan balık restoranlarının keyfini mutlaka çıkarmalısınız.

Polonezköy

Yeşilliğe doyacağınız bir başka yer ise Polonezköy. Doğası, kır restoranları ve butik otelleriyle hafta sonları en çok tercih edilen rotalardan biri. Doğayla baş başa, sessiz sakin ve keyifli birkaç gün için listenize burayı eklemeyi unutmayın. :)