Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Göz Altı Morluklarından Kurtulmanın Yolları

Aynaya her baktığınızda “Göz altı morluklarına ne iyi gelir veya bunlardan nasıl kurtulabilirim?” diye düşünmeniz o kadar doğal ki! Günümüzde pek çok insanın yaşadığı problemlerden bir tanesi olan göz altı morlukları, hem solgun hem de sağlıksız görünmenize sebep olacaktır. Biz de sizlere yardımcı olmak adına, bu problemi ortadan kaldırarak aynaya her baktığınızda cildinizi genç ve güzel görmenizi sağlayacak olan önerileri bu yazımızda sizler için derledik!

İşte göz altı morluklarından kurtulmanızı mümkün kılacak etkili yöntemler:

Dengeli bir şekilde beslenmelisiniz

Dengeli beslenmek sağlıklı bir vücudun ilk şartı olduğu gibi, göz altı morluklarından kurtulmakta da son derece önemlidir. Vücutta birikmiş toksinlerden oluşan morluklar, sağlıklı veya düzenli beslenmediğinizin göstergesidir. Vücudunuzda biriken toksinlerden kurtulmak için dikkat etmeniz gereken ilk nokta; su tüketiminizi dengeli bir hale getirmektir. Ayrıca öğünleri saatinde ve sağlıklı yiyecekler ile yapmak, kahve ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmak da göz çevresi bakımına fayda sağlamaktadır!

Doğal maskeleri kullanmalısınız

Sebzeler veya çay posaları ile hazırlayacağınız çeşitli pek çok maske, göz altı morluklarının azalmalarına ve hatta zamanla tamamen kaybolmalarına olanak sağlayacaktır. Özellikle salatalık veya patatesin suyunu sıkarak ya da dilimleyerek gözlerinizin üzerinde 10-15 dakika arası tutmanız hem gözlerinizi dinlendirecek, hem de göz altı torbalarına ve morluklara iyi gelecektir. Ayrıca buz ile soğuk kompres yaparak göz altınızı rahatlatabilir, çay posasına değdirdiğiniz pamuğu gözlerinize koyarak morluklarınızı günden güne azaltabilirsiniz!

Sağlıklı uyku uyumalısınız

 “Göz altı morlukları neden olur?” gibi bir sorunuz var ise; bunun sebeplerinden bir tanesi de sağlıklı uyku uyumamanızdır. Günde 7-8 saat sağlıklı bir şekilde uyumanız, göz altı halkalarının oluşmalarını engelleyecek ve kendinizi hem dinç hissetmenize hem de aynaya her baktığınızda sağlıklı görmenize olanak sağlayacaktır. Her zaman aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmanız emin olun ki sadece göz altı morluklarına iyi gelmekle kalmayacak, vücudunuza daha pek çok yönden olumlu etki yapacaktır!