Göz Alıcı Bir Sofra Sunumunun Püf Noktaları

Göz Alıcı Bir Sofra Sunumunun Püf Noktaları

Evinizde vereceğiniz bir yemeğe gelen misafirlerinizi, özenerek ve kendinizden bir şeyler katarak hazırlayacağınız şık bir sofra sunumu ile etkilemek istemez misiniz? Kulağa hoş geliyor değil mi? Eğer vereceğiniz davetlerde tadı damakta kalacak yemekleriniz kadar sunumunuzun da dillerden düşmemesini istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Göze hitap edecek bir sunum hazırlayarak misafirlerinizi etkilemeniz için dikkate almanız gereken püf noktalarını, bu yazıda sizler için derledik.

İşte kusursuz bir sofra sunumu için dikkat etmeniz gerekenler…

1- Servis Tabaklarını Doğru Seçmek

Tadına doyulmaz yemeklerinizi göze hitap eden sunumlar ile eşsiz bir havaya kavuşturarak misafirlerinize ulaştırmak için servis tabaklarının ve çorba kaselerinin önemini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Zira bu parçaların birbirleri ve sofra ile uyum içerisinde olacak şekilde seçilmesi sunumunuzu güzelleştirecektir. İçinde mütevazı, gösterişli, sade ya da bol detaylı pek çok parçanın yer aldığı geniş bir yelpazeye yayılan servis tabakları arasından hazırlayacağınız sunuma -ve misafirlerinize- en uygun olanı seçmelisiniz.

Önerilen Ürün: https://www.boyner.com.tr/boyner-evde-tabak-136832-6001

Önerilen Ürün: https://www.boyner.com.tr/boyner-evde-kase-454003-6001

2- Mutfak Tekstili

Hazırlayacağınız sofrayı uyumlu mutfak tekstili ürünleri ile detaylandırarak daha bütün bir hale getirmeniz, misafirlerinizin daha özenilmiş bir görüntüyle karşılaşmalarını, dolayısıyla sunumunuzu daha fazla beğenmelerini sağlayacaktır. Örneğin şık bir peçetelik, uyumlu bir masa örtüsü ve servis altlığı ile sunumunuzu güçlendirebilirsiniz. Unutmayın; detaylar önemlidir! Bu yüzden daha etkili bir sofra sunumu için, mutfak tekstili ürünlerini es geçmeyin.

Önerilen Ürün: https://www.boyner.com.tr/boyner-evde-mutfak-tekstili-457316-6001

Önerilen Ürün: https://www.boyner.com.tr/boyner-evde-mutfak-tekstili-213999-6001

3- Ve Tabii ki… Dekoratif Aksesuarlar

Dekoratif aksesuarlar evin diğer alanlarında olduğu gibi sofrada da kurtarıcınız olabilir. Hazırladığınız sofra sunumunun gayet güzel göründüğünü ama yine de adını koyamadığınız eksikler olduğunu hissediyorsanız; tercih edeceğiniz şık bir vazo veya uygun noktalara yerleştireceğiniz mumlar, aradığınız görünümü yakalamanızı sağlayabilir.  Vazo içerisine koyacağınız mevsim çiçekleri ile sofranıza ruh katabilir, çeşitli ve dikkat çekici tasarımlardaki şamdanlara koyacağınız mumlar ile masanızı renklendirebilir ve misafirlerinize daha etkileyici bir görüntü sunabilirsiniz.

Önerilen Ürün: https://www.boyner.com.tr/boyner-evde-vazo-622771-6002

Önerilen Ürün: https://www.boyner.com.tr/boyner-evde-mumluk-622770-6002

Önerilen Ürün: https://www.boyner.com.tr/boyner-evde-mum-622569-6002