Eylül Ayı Etkinlik Rehberi

Eylül Ayı Etkinlik Rehberi

Her güzel şey gibi yaz mevsiminin de sonu geldi. Hepimizin kalbi biraz buruk ama sonbahar da kendini çok özletmedi mi? :) Okulların açılmasına sayılı günler kala şehir de iyiden iyiye hareketlendi. Gelin, baş döndüren bir hızda geçecek Eylül ayının öne çıkan etkinliklerine bir göz atalım.

Chill-Out Festival- İstanbul 2018

Yeni mekanında, heyecan verici yeni bir kurguyla gerçekleştirilecek olan Chill-Out Festival Istanbul 2018, muhteşem geçen Bodrum ve Çeşme festivallerinin ardından sezonu kapatmak için 15-16 Eylül’de Garden Fiesta’da!

İlk kez Cumartesi gününden Pazar gecesine kesintisiz uzanacak festivalde, rafine müziğin peşindeki katılımcılara bir kez daha dünyanın dört bir yanından yeteneklerini paylaşmaya gelmiş tutkulu müzisyenler, eşsiz bir atmosfer ve lezzetli yeme içme alternatifleri yılın en mutlu hafta sonu yaşatılacak... Bu en yeni Chill-Out Festival deneyimini ilk yılında yaşayanlardan olmak isterseniz, biletler Biletix’de.

Reebok Mud Race

Türkiye’nin ilk ve tek engelli çamur yarışı Reebok Mud Race 23 Eylül’de Kilyos’ta maceraseverleri bekliyor. Birbirinden zorlu ve eğlenceli 30’dan fazla engelin bulunduğu yetişkin parkurlarının yanı sıra minik maceracılara özel parkuruyla size ve çocuklarınıza sıra dışı bir gün geçirme fırsatı sunuyor. Yoga ve pilates atölyelerinin de bulunduğu training alanları, spor ve sağlıklı yaşam söyleşileriyle cezbedici bir deneyim sunan festival, keyifli bir gün geçirmek isteyenlerin tüm beklentilerini karşılıyor.

Bachcede Yaz Festivali

Hakan Erdoğan Productions tarafından 1998’de düzenlenmeye başlanan Bach günleri ve konserleri saraylar, müzeler gibi pek çok sıra dışı mekânda gerçekleşiyor. Bach&Love, Bach Before&After, Bach&Bahar gibi farklı temalarla tasarlanan Bach festivalleri ve konserleri, çoğunlukla köşeli kuralların işlediği düşünülen klasik müzik konserlerinin son derece keyifli ve alternatif bir atmosferde gerçekleşmesini sağlıyor. Bu sezon da “Bachçede Yaz Festivali” teması ile 5-22 Eylül tarihleri arasında müzikseverler ile buluşacak olan etkinliğin mekânı ise Sakıp Sabancı Müzesi. Bu klasik müzik ziyafeti için biletler Biletix’de!

Forest Camp 2018

İstanbul Ayazağa'daki Turkcell Platinum Offroad Park'taki kamp her gün saat 09.30'da başlayıp 16.30'da sona eriyor. Çocuğunuzla beraber günlük veya haftalık olarak katılabileceğiniz bu kampta çocuk terapistleri ve uzman pedegoglar gözetiminde pek çok aktivite düzenleniyor. Oyunlaştırma olarak bilinen geleceğin eğitim metodunun uygulandığı kampta çocukların henüz farkında olmadıkları becerilerini keşfetmeleri amaçlanıyor. Çocuklarınızın sosyal ve fiziksel potansiyellerini ortaya çıkarabilecek bu etkinliğe katılabilir, çocuğunuzla keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bilet ve etkinlik detayları Biletix’de!

MSA’dan Günlük Workshop’lar

Sektördeki 12 yılık tecrübesi ve yakın zamanda yenilenen mutfakları ile MSA, eylül ayında da hem günlük hem de haftalık çok sayıda workshop’a ev sahipliği yapıyor. Mutfak tutkunlarının ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu etkinlerden 8 Eylül’deki ‘Yeni Nesil Kahve’ ve hemen ardından gerçekleşecek cheesecake atölyesini özellikle tavsiye ediyoruz. MSA workshop takvimine ulaşmak için tıklayın!