Etkili Bir Plaj Tarzı İçin Gerekli 5 Aksesuar

Etkili Bir Plaj Tarzı İçin Gerekli 5 Aksesuar

Plaj şıklığı dendiğinde ilk akla gelen şey genelde bikini seçimi olsa da, kumsallarda stil sahibi görünmenin püf noktasının o bikiniyi tamamlayacak plaj aksesuarları olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Eğer siz de aynı fikirdeyseniz ve bu yaz havuz kenarlarında ve sahillerde trendy bir görünüm yakalamak istiyorsanız, aşağıdaki 5 parça olmadan tatile çıkmayın!

1.Hem işlevsel hem şık: Plaj çantaları

Kumsalların olmazsa olmaz parçalarından biri olan plaj çantaları; havlunuzdan güneş kreminize, yedek bikininizden cep telefonunuza kadar her türlü eşyanızı taşımanıza yardımcı olmalarının yanı sıra, etkili bir plaj tarzının da önemli aksesuarlarından biridir. Siz de hasır, şeffaf ya da bez çantalar arasından– tabii bikini ve pareonuzla uyumlu olması kaydıyla – bir tercih yaparak plajlarda şık bir görünüm yakalayabilirsiniz!

 

2.Hasır şapkanızı almayı unutmayın!

Yüzünüzü ve başınızı güneşten korumanıza yardımcı olan şapkalar, denize ya da havuza giderken yanınızda mutlaka bulundurmanız gereken aksesuarlardandır... Tabii işin sağlık boyutu önemli olmakla birlikte, bu aksesuarların plaj için oldukça şık parçalar olduğu gerçeğini de es geçmemek gerek. Özellikle de delikli yapıları ile kolay hava alan hasır şapkalar, plaj modasını yakalamak için ideal!

 

3.Takılarınız ile fark yaratın!

O kadar sıcakta bir de takı mı takılır dediğinizi duyar gibiyiz... Bizce de takılmaz... Tabii ağır ve abartılı takılardan bahsediyoruz. Bununla birlikte doğal ipliklerden, ince metallerden, küçük ahşap boncuklardan yapılmış zarif parçalar, sahiller için biçilmiş kaftan! Siz de doğal görünümlü malzemelerden yapılmış, bikininiz ve diğer plaj aksesuarlarınızla uyumlu takılar takarak plajda göz alıcı bir şıklık yakalayabilirsiniz!

 

4.Güneş gözlüksüz olur mu hiç!

Modayı yakından takip eden kadınların favori aksesuarlarından olan güneş gözlükleri, konu plaj modası olduğunda daha da önem kazanıyor. Eğer kolayca dikkat çeken, havalı bir plaj tarzı oluşturmak istiyorsanız tercihinizi 2017 yaz sezonunun gözlük trendlerinden olan yuvarlak çerçeveli ve renkli camlı modellerden yana kullanabilirsiniz!

 

5.Ve tabii ki pareo...

Konu plaj modası ise tabii ki pareolardan bahsetmemek olmaz... Uzun elbise, kısa tunik ya da belden bağlamalı modelleri ile kadınların gözdesi olan bu parçalar, bikini ve mayoların en şık tamamlayıcılarından biridir. Bu yüzden tarzıyla bu yaz plajların en çok konuşulan kadınlarından biri olmak istiyorsanız, en az bir pareo mutlaka edinin!