En Şık Ramazan Sofraları İçin Öneriler

En Şık Ramazan Sofraları İçin Öneriler

Ramazan ayı hepimiz için geniş sofralar etrafında ailemizle ve sevdiklerimizle bir araya gelmek demek. Hem ruhumuzu hem de bedenimizi dinlendirdiğimiz bu ayda kurduğumuz sofraların ahengi daha da önem kazanıyor. Her bir detayı için çok özeniyor, misafirlerimizin göz zevklerine de hitap etmek istiyoruz. Biz de şık ramazan sofraları için sizlerle  kolaylıkla hayata geçirebileceğiniz birkaç ipucu paylaşmak istedik.

Çiçeklerin Sihirli Dokunuşu

Çiçeklerin her ortamı güzelleştiren sihri tartışılmaz. Ramazan sofralarınızı da çiçeksiz bırakmamanızı öneriyoruz. Eğer kalabalık bir grup için uzun bir sofra kurmanız gerekiyorsa masaya baş, orta ve son olmak üzere üç ayrı aranjman ekleyebilirsiniz.  Karşılıklı oturan misafirlerinizin diyaloglarının kesilmemesi için vazolarınızın ve çiçek boylarının çok uzun olmamasına dikkat edin.

Ürün Önerisi: Boyner Evde Cam Yeşil Vazo

Masa Örtülerinin Alternatifi Runner’lar

Kalabalık iftar sofraları için masa örtüleri yerine runner’ları da tercih edebilirsiniz. Ucu uca ekleyerek istediğiniz uzunluğa getirebileceğiniz runner’lerın sofranıza modern ve yalın bir şıklık katacağından hiç şüphemiz yok. Yemek takımınız sade bir tasarıma sahipse runner’ınızı desenli seçerek sofranıza bir hareket katabilirsiniz. Daha çok aksesuarların ön planda olmasını arzu etmeniz durumunda ise, runner’ınızı düz ve desensiz seçmenizi öneriyoruz.

Ürün Önerisi: Boyner Evde Runner

Aksesuarsız Asla

İftar sofralarını görsel anlamda zenginleştirmek için birkaç dokunuş yapmanız yeterli. Çiçeklerin yanında koyacağınız mumlarla bir sıcaklık katabilirsiniz. Şık sofraların vazgeçilmez aksesuarı peçetelikleri de unutmayalım. Misafirlerinizin yüzünü gülümsetecek küçük bir önerimiz daha var. Peçetelikleriniz üzerine her bir misafiriniz için küçük hoş geldin notları ekleyebilirsiniz. :)

Ürün Önerisi: Boyner Evde 37 cm Mumluk