Ekimde Kaçırmamanız Gereken 5 Film

Ekimde Kaçırmamanız Gereken 5 Film

Merakla beklenen pek çok filmin vizyona gireceği ekim, sinema açısından oldukça zengin bir ay olacak. Eğer siz de bir sinema tutkunuysanız ve bu ay beyazperdedeki yerini alacak olan filmlerden hangilerinin öne çıktığını merak ediyorsanız, okumaya devam edin!

İşte ekimde sizleri sinema salonlarına çekecek 5 film:

1- Cingöz Recai

Vizyon Tarihi: 13 Ekim 2017

İlk kez 1969 yılında Peyami Safa’nın aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan ve Ayhan Işık tarafından hayat verilen Cingöz Recai, tam 48 yıl sonra yeni bir ekiple tekrar karşımızda! Hem de ne ekip… Haluk, Bilginer, Kenan İmirzalıoğlu ve Meryem Uzerli gibi oyuncuları kadrosunda bulunduran filmin senaryosunu, Ezel dizisinin de senaristliğini yapmış olan Kerem Deren ve Pınar Bulut yazdı. Onur Ünlü tarafından çekilip incelikli zekası ve aksiyonu ile yıllar sonra tekrardan karşımıza çıkan Cingöz Recai’yi kaçırmayın!

2- Thor 3: Ragnarok

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

Listemizin ikinci sırasında, popüler Thor serisinin üçüncü filmi Ragnarok yer alıyor. Tanrıların evreni Asgard’ın yaklaşan kıyametini engelleyecek tek kuvvet olan Thor, evrenin bir ucunda hapsolmuştur. Güç aldığı çekici de yanında olmayan Thor, hem özgürlüğüne kavuşmak, hem de Asgard’ı korumak için elinden geleni yapacak ve bunun için eski müttefiki Hulk’la bile karşı karşıya gelecektir. Başrollerinde diğer iki filme olduğu gibi Chris Hemsworth ve Tom Hiddleston’ın yer aldığı bu yapım, Marvel’ın büyülü dünyasına yolculuk yapmanızı ve aksiyona doymanızı sağlayacak!

3- Küçük Vampir

Vizyon Tarihi: 27 Ekim 2017

Yine bir uyarlama, ama bu sefer animasyon… Çok satan bir roman serisinden sinemaya uyarlanan Küçük Vampir, 13 yaşındaki Rudolph ve ailesinin hikayesini sizlere sunuyor. Bağlı olduğu vampir birliği avcılar tarafından tehdit edilen Rudolph, bir gün ‘insan’ Tony ile tanışır. Tony ve Rudolph’un arkadaşlığını ve birlikte atıldıkları maceraları anlatan Küçük Vampir, bir animasyondan beklediğiniz bütün unsurları içerisinde barındırıyor. Hem çocuklara hem de büyüklere keyifli zaman geçirtecek bir film istiyorsanız, Küçük Vampir’i kaçırmamalısınız!

4- Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı

Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2017

1982 yılında çekilen ilk filmden tam 35 yıl sonra gelen Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı, yarattığı distopik evren ile sizleri bambaşka dünyalara götürecek film… Muhteşem bir sinematografisi ve hikayesi olan Blade Runner 2049, bilim-kurgu konusunda okumaya doyulmayan eserler yaratmış Philip K. Dick’in kitabından uyarlama… Dikkat çekici konusu, aksiyon ağırlıklı sahneleri ve kendinizi görsel bir şölen içerisinde bulmanızı sağlayacak olan kurgusu ile bu film, şimdiden ekim ayının favorilerinden olmuş durumda!

5- Babam

Vizyon Tarihi: 6 Ekim 2017

Çetin Tekindor’un olağanüstü oyunculuğu ve hikayenin kararında duygusallığı ile gerçek bir dram filmi olan Babam, hayatınıza dokunacak bir yapım… Sardalya konserveleme fabrikası sahibi Yusuf, karısı vefat ettiğinde zihinsel engelli oğlu Arif ile baş başa kalır. Yusuf ve zaman içerisinde öğretmen Feride’nin desteği ile kabuğundan çıkan Arif’in hikayesinin anlatıldığı bu film, sinemada izlemezseniz pişman olacağınız bir yapım!