Doğru Taytı Nasıl Seçerim?

Doğru Taytı Nasıl Seçerim?

Tayt seçerken dikkat edeceğiniz birkaç nokta ile spor yaparken ve gündelik kullanımınızda maksimum verim ve şıklık elde edebilirsiniz.

İşte bu konudaki önerilerimiz…

Koşu ve kick boks gibi yoğun fiziksel aktiviteler için vücudunuza ikinci bir deri gibi oturan Dri-Fit özellikli taytlar seçmelisiniz. Bu taytlar; fazla nemi kumaş yüzeyine iletir ve vücuttan atar. Vücudunuzu sıkıca sararak egzersiz sırasında kaslarınız için maksimum desteği sağlar.

Eğer yoga yapıyorsanız ya da taytınızı gün boyu üzerinizden çıkarmak istemiyorsanız, yüksek belli, esnek ve vücut hareketlerinize uyum sağlayan bir tayt seçmenizde fayda var.

Benzer ürünler için tıklayınız.

 

Ağırlık kaldırma, uzun yürüyüşler, tırmanma gibi kalp ritminizin yüksek seyredeceği kardiyo egzersizlerinde ihtiyacınız olan şeyler; rahatlık, hareket özgürlüğü ve terlemeye karşı kuru kalmaktır. 

Benzer ürünler için tıklayınız.

 

Doğru taytı seçerken, günün hangi saatlerinde, hangi şartlarda ve hangi fiziksel ortamda çalışacağınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Gece yürüyüşü yapmayı seviyorsanız, yansıtıcı detayları olan bir tayt sayesinde çevredeki araçlar tarafından daha kolay fark edilirsiniz. Eğer öğle saatlerinde, açık havada kullanacaksanız güneş ışığını yansıtacak, hava geçirgenliği ve hafifliği ile sizi serin tutacaktır.

Benzer ürünler için tıklayınız.

 

Son zamanlarda oldukça popüler olan file detaylı taytlar, nefes alan yapıları sayesinde genelde yüksek tempolu aktivitelerde tercih edilmektedir. 

Benzer ürünler için tıklayınız.

 

Bütün bu önemli noktaların yanı sıra seçtiğiniz tayt mutlaka tarzınızı yansıtmalı. Parlak neon renkler, rengârenk desenler, nötr griler, file detaylar, büyük logolar… 

Benzer ürünler için tıklayınız.