Doğru Rimeli Seçmenin Püf Noktaları

Doğru Rimeli Seçmenin Püf Noktaları

Kusursuz bir makyajın en önemli adımı hiç şüphesiz gözlerimizdir. İstisnasız hepimiz, göz alıcı bakışlara sahip olmak isteriz. Makyaj sırasında belki de en çok zamanı ayırdığımız bu bölgede kirpiklerin ne denli önemli bir rol oynadığını ise söylememize gerek yok diye düşünüyoruz:) Daha büyük ve iri görünen gözler için kirpik yapınıza uygun doğru bir rimel tercihi yapmanız çok önemli. Gelin, doğru rimel seçmenin püf noktalarına hep birlikte bakalım.

Uzun Ama Seyrek Kirpikler

Kirpiklerimin boyuyla mutluyum ama keşke bu kadar seyrek olmasa...’ diyenlerdenseniz size dolgunlaştırıcı etkiye sahip bir rimel seçmenizi öneririz. Bu tür rimellerin fırçaları sık kıllı olur ve her boşluğu itina ile doldurur. Bir de ip ucu verelim:); rimelin sağladığı dolgun görünüm sizin için yeterli olmazsa göz kapağınızın içine ince bir eyeliner çekebilirsiniz. Bu, rimel kullanmadığınız zamanlarda bile tek başına büyük bir farklılık yaratacaktır.

Ürün Önerisi: Estee Lauder Sumptuous Mascara - Black Rimel

Uzun Ama Düz Kirpikler

Yeterli uzunlukta ancak kaşınıza hiç değmeyen ve direkt olarak karşıya doğru uzanan kirpikleriniz varsa biraz kıvırmanın zararı olmaz. Fırçası spiral şeklinde olan bu rimeller birkaç sürüşün ardından kirpiklerinizi kaşlarınıza doğru kıvıracaktır. Rimelinizi uygulamadan önce kirpik kıvırıcılardan yardım alırsanız daha iyi bir sonuç elde edeceğinizi de ekleyelim.

Ürün Önerisi: Lancome Hypnose Drama Wp Mascara 10 6 ml Rimel

Kısa Ama Dolgun Kirpikler

Kirpikleriniz sık ama istediğiniz uzunlukta değilse, uzun gösteren rimeller tam size göre. Rimelinizi kirpik dibinden uygulamalı ve uçlara geldiğiniz elinizi sağa sola doğru hafifçe oynatmalısınız. Böylece uçlardaki topak görünümünün de önüne geçmiş olursunuz.

Ürün Önerisi: Smashbox Full Exposure Mascara Rimel

Yukarıdaki ipuçlarının rimel alışverişiniz sırasında size yardımcı olacağını umuyor, çok sayıda rimel seçeneği için sizleri Boyner.com.tr’ye bekliyoruz. Bir de küçük ama önemli bir notumuz var; unutmayın! Siz her halinizle güzelsiniz. :)