Maskara Seçimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En güzel göz makyajları bile, maskara olmayınca hep eksik kalır. Çünkü gözleri belirginleştiren, bakışlara ayrı bir anlam katan sihirli dokunuşu yalnızca bu malzeme yapabilir. Tabii yine de belirtmeliyiz ki seyrek olan kirpik yapısını daha dolgun, kısa olan kirpikleri daha uzun gösterebilen bu mucizevi makyaj malzemesi, diğer birçoğu gibi yalnızca doğru kullanıldığında harikalar yaratır. Bundan dolayı, makyajınızdaki o sihirli dokunuşu doğru şekilde yapabilmek için, doğru maskarayı seçmeniz gerekmektedir. Doğru maskarayı seçebilmeniz için de bizim vereceğimiz tüyolara ihtiyacınız olabilir…
İşte kirpik yapınıza göre, doğru maskara seçimi yapmak için ihtiyacınız olan tüyolar…

Seyrek kirpikler için

Eğer kirpikleriniz seyrek yapıdaysa, dolgunlaştırıcı bir ürün kullanmalısınız. Mümkün olduğunca kirpiğe boya yükleyerek volüm kazandıran maskara çeşitlerine yönelerek, aralarında normalden daha fazla boşluk olan kirpiklerinizin her birini daha kalın gösterebilirsiniz.

Kısa ve dolgun kirpikler için

Eğer kirpikleriniz kısa ve dolgun ise, onları kaşlara doğru çekip sabitleyecek bir malzemeye ihtiyacınız var... Hafif kıvrık bir fırça ucu, kirpiklerin yukarıya doğru kaldırılmasında etkili olacaktır. Uzatıcı etkisi olan rimelleri tercih etmeye, ve uygulama esnasında fırçayı da doğru şekilde kullanmaya özen gösterin.

Seyrek ve kısa kirpikler için

Kirpik konusunda en şanssız grup, seyrek ve kısa kirpiklere sahip olanlar gibi görünse de, onların da doğru ürünleri kullanarak çekici bir bakış elde etmeleri hiç de zor değil... Eğer kirpikleriniz seyrek ve kısa ise; hem uzatıcı, hem de yoğunlaştırıcı bir rimel çeşidi ve S şeklinde bir fırça tercih edin.

Uzun ve dolgun kirpikler için

En şanslı grup ise uzun ve dolgun kirpiklere sahip olanlar… Sık ve uzun kirpiklere sahipseniz, standart bir rimel kullanmanızda hiçbir sakınca yok. Yalnızca, kirpiklere fazla volüm veren veya onları fazla uzatan rimelleri kullanırsanız, ortaya yapay bir görüntü çıkacağını da unutmayın!

Birbirine yapışık kirpikler için

Kirpiklerin yapışık olması, makyaj yaparken bazı kadınların başına dert olan durumlardan biridir... Bu kirpik tipi için, sert ve sık bir fırçaya sahip olan, dolayısıyla yapışan kirpikleri birbirinden ayırarak boyayacak ürünleri tercih etmek gerekir.

Dümdüz ve düşük kirpikler için

Eğer kirpikleriniz yukarı doğru kıvrılmıyor, dümdüz duruyor ve hatta düşüyorsa, onlara şekil verecek bir rimel seçmelisiniz. Spiral fırçalı ürünler sayesinde kirpikleriniz daha kıvrık ve daha çekici görünebilir.

Diğer maskara çeşitleri için lütfen tıklaynız.