Doğal Bir Yaz Makyajı İçin İpuçları

Doğal Bir Yaz Makyajı İçin İpuçları

Yaz aylarında ısınan havalarla beraber hepimiz makyajla aramıza mesafe koyuyor ve biraz hafiflemek istiyoruz. Ancak genel inanışın aksine yazın da doğru ürünleri kullanarak doğal ve kusursuz bir görünüm yakalamak mümkün. Hayatınızı kolaylaştıracak etkili ipuçlarını sizin için derledik.

Renkli Nemlendiriciler

Sıcak ve nemin etkisi ile yağlanma potansiyeli artan cildinizde renk eşitliği sağlamak ve düzgün bir baz oluşturmak için kapatıcılar yerine renkli nemlendiriciler kullanabilirsiniz. Cildinizin nem dengesini korurken hafif bir renk de veren bu ürünler özellikle yaz aylarında makyaj çantanızın demirbaşı olmaya aday.

Ürün Önerisi: Lancome Skin Feels Good Renkli Nemlendirici 010C Kapatıcı

Suya Dayanıklı Göz Makyajı

Yaz aylarında terleme, deniz, havuz gibi etkilerle sürekli su ile temas eden gözleriniz için kullandığınız ürünleri suya dayanıklı olanlarla değiştirmenizi öneriyoruz. Özellikle maskara ve eyeliner tercihinizi yaparken buna dikkat ederseniz akma riskini bertaraf etmiş olursunuz. Güzel haber şu ki, artık renkli maskaraların da suya dayanıklı olanları var. :)

Ürün Önerisi: Models Own Magic Waterproof Rimel

Gündüz Mat Gece Işıltılı

Bu mevsimde güneş tüm bereketiyle yanınızda olduğundan gündüzleri kendinizi onun ışıltısına teslim etmenizi ve aydınlatıcınızı geceye saklamanızı tavsiye ediyoruz. Gün ışığında daha doğal bir görünüme sahip olmak için sadece biraz pudra yeterli olacaktır.

Ürün Önerisi: Clinique Stay Matte Press 7.6gr Pudra

Daha Canlı Dudaklar

Kışın kasvetli havalarında sürmeye cesaret edemediğiniz rengarenk rujlarınızı saklandıkları yerlerden çıkarmanın tam vakti. Turuncudan fuşyaya canlı renklerin tümü yaz makyajınız için mükemmel bir tamamlayıcı olabilir. Bu renkleri elmacık kemiklerinizin üstüne birkaç küçük dokunuşla uygulayarak hafif parlak bir allık etkisi de elde edebilirsiniz.

Ürün Önerisi: Lancome Juicyshaker Boommeringue313 Ruj

Yaz makyajını tamamlayacak için pek çok farklı ürün seçeneği için sizleri Boyner.com.tr’ye bekliyoruz.