Dalgalı Saçlar İçin Stil Önerileri

Dalgalı Saçlar İçin Stil Önerileri

İnce ya da kalın bukleleriyle, hacimli görünümüyle dalgalı saçlar; saç tipleri arasında kuşkusuz doğallığın ve romantikliğin en güzel temsilcisi… İster uzun ister kısa olsun kolaylıkla şekil verilebilen bu saç tipine sahip olanlar, pek çok saç modelini rahatlıkla uygulayabilirler. Biz de bu yazımızda hem saçlarında değişiklik yapmak isteyen hem de saç stillerinde yeni fikirler arayanlar için tavsiyeler vermek istedik.

İşte dalgalı saçlara özel kolayca uygulanabilecek stil önerileri!

Kısa Saç Modellerini Deneyin

Siz de artık saçlarınız konusunda köklü bir yeniliğe ihtiyaç duyuyorsanız, cesaretinizi toplayıp kısa saç modellerinden birini deneyebilirsiniz! Uzun zamandır popülerliğini kaybetmeyen kulak ya da omuz hizasındaki bob kesim, dalgalı saçlarınızı daha canlı ve hacimli göstermek için şans vereceğiniz saç modellerinden… Bu sezon yükselişe geçen kahkül ve perçemleri de bob kesim saçlarınızda kullanmak için değerlendirebilirsiniz.

Örgülerle Saçlarınızı Süsleyin

Kadınların saç şekillerinde vazgeçilmezlerinden olan örgüleri, hem günlük hem de özel günlerde dalgalı saçlarınızın doğallığını ortaya çıkarmak için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Başınızın iki yanında ördüğünüz küçük tutamları başınızın arkasında birleştirerek taç oluşturabilir ya da tek taraflı ince örgüyle oluşturduğunuz şeritle dalgalı saçlarınızı süsleyebilirsiniz. Saçlarınızın uç kısımlarındaki dalgaları, geniş ve yarım örgüler yaparak da değerlendirebilirsiniz.

Saç Bantları Kullanın

Uzun dalgalı saçlarınızın doğallığını saç bantlarıyla destekleyemeye ne dersiniz? Örgülü, çiçekli ve rengarenk modelleriyle saçlarınızda kullanacağınız saç bantları ile tarzınıza bohem bir hava katabilirsiniz. Saçlarınızı tutamlara ayırarak, başınızın çevresini sararak ya da taç şeklinde kullanacağınız saç bantlarını aynı zamanda kombinlerinizin tamamlayıcı aksesuarlar olarak da tercih edebilirsiniz.  

Ombre ile Saç Uçlarınızı Renklendirin

Saçlarınızın diplerinden uçlarına doğru yayılan dalga ayrıntısını ortaya çıkarmanın en kolay yollarından biri saç uçlarınıza ombre uygulamaktır. Koyu renklerin ağırlıkta olduğu saçlarınızın uçlarında deneyeceğiniz açık kestane, sarı ve kızıl renkli ombreler ile son derece havalı bir saç modeline kavuşabilirsiniz. Ombre renginde daha cesur tercihler yapmak isteyenler bu sezonun trendlerinden pembe, mor ve mavi renk tonlarını da tercih edebilirler!