Daha Enerjik ve Pozitif Hissetmenin Tüyoları

Daha Enerjik ve Pozitif Hissetmenin Tüyoları

Hayatınızda yapacağınız ufak tefek değişimler ile kendinizi daha iyi hissetmeniz mümkün.
Uyandığında güne yorgun başlayanlardan ve gün içinde enerjisi düşenlerdenseniz size gün boyu kendinizi zinde hissetmenizi sağlayacak müthiş öneriler sunacağız.

Kahvaltıda Enerji Verici Gıdalar Tüketin

Güne kahvaltı ile başlamak çok önemli. Yoğunluk ve aceleden kahvaltılar atlanıyor, yerine fincan fincan kahveler içiliyor. Oysa ki yiyeceğiniz bir adet yumurta, bir kase yulaf veya seçeceğiniz meyveler hem metabolizmanızı harekete geçirecek hem de size gün boyu enerji verecek.

Yürüyüşler ve Esneme Hareketleri Yapın

Kahvaltıya bile zaman bulamayanlara yürüyüşe çıkın önerisinde bulunmayacağız fakat uyandığınızda yapacağınız esneme hareketleri kaslarınızı güne hazırlayacak ve duruşunu iyileştirecek. 5 dakikalık bir egzersiz size gün boyu esneklik verecektir. Zamanı olanlar ise mutlaka temiz havada kısa kısa yürüyüşler yapmalı. Bu markete yürüyerek gitmek bile olabilir. :)

Su İçin

Kanınızın ve diğer vücut sıvılarınızın büyük bir oranı sudan oluşuyor. Çok az susuz kalsanız bile kanınız kalınlaşır ve kalbiniz organlarınıza göre daha çok kan basıncı yapmaya başlar, bu da yorgunluğa neden olur. Yanınızda taşıyarak ya da ofis masanızda bulundurarak kendinize su içmeyi hatırlatabilirsiniz. Su içme alışkanlığı edindikten sonra enerjiniz artmakla kalmayacak, cildiniz parlayacak ve canlı gözükecek.

Kaliteli Bir Uyku Çekin

 

Yeterli ve dinlendirici bir uyku enerjinin anahtarı gibidir. Geceleri 23.00 ve 03.00 arasını tam karanlıkta ve uykuda geçirmelisiniz. Kaliteli bir uyku içinse öncesinde yedikleriniz ve öncesinde bulunduğunuz aktiviteler çok önemlidir. Uykudan önce bir şeyler izlememeli ve telefonda zaman geçirmemelisiniz.

 

Yukarıdaki maddeleri denemeye başladığınız an gün içindeki enerjiniz artacak daha pozitif yaşamaya başlayacaksanız. :)