Daha Çekici Bir Karın Bölgesine Sahip Olmanızı Sağlayacak 6 Egzersiz

Daha Çekici Bir Karın Bölgesine Sahip Olmanızı Sağlayacak 6 Egzersiz

Daha çekici bir karın bölgesine sahip olmak için belli hareketleri kısa süreli uygulamak maalesef yeterli değildir. Hedefinize ulaşmak için düzenli egzersiz yapmalı ve sağlıklı beslenmelisiniz. Bu doğrultuda yardımcı olacak birkaç pratik egzersizi derledik. Bütün hareketleri uygulayın ve güç durumunuza göre set sayısını siz belirleyin. Setler arasında dinlenmeyi unutmayın. Hareketleri spor ayakkabınızla yapmanızı ve öncesinde ısınmayı unutmamanızı öneririz.

 

Pisao Kick

Ayaklarınızı kalça genişliğinde açarak ayakta durun. Dirsekleriniz bükülü ve elleriniz yumruk şeklinde göğüs hizanızda olsun. Dizinizi göğsünüze çekin ve yan tarafa doğru tekme atın. On tekrar yaptıktan sonra diğer taraf için tekrarlayın. Bu hareket karın kaslarınızın yanı sıra yan karın bölgesi, kalça ve bacak kaslarınızı da çalıştıracaktır.

 

V-Up

V-up alt ve üst karın kaslarınızı çalıştırmak için ideal bir egzersizdir. Sırt üstü uzanın ve kollarınızı başınızın üzerinde uzatın. Bacaklarınızı göğsünüze doğru çekerken kollarınızı da paralel bir şekilde ters yöne doğru hareket ettirin. Hızlıca başlangıç pozisyonuna dönüp hareketi on defa tekrarlayın. Çok zorlanırsanız kollarınızı ve bacaklarınızı yukarı kaldırdığınız pozda 1 dakika kadar bekleyerek, üç set şeklinde uygulayabilirsiniz.

Crunch

Sırt üstü uzanın ve dizlerinizi bükün. Ellerinizi başınızın arkasında destek olarak kullanın; rahat ettiğiniz pozisyona göre ellerinizi arkada birleştirebilir veya tercih ettiğiniz şekilde tutabilirsiniz. Kollarınızdan ve vücudunuzun hareketsiz duran alt kısmından destek alarak vücudunuzun üst kısmını yukarı kaldırın ve yavaşça indirin. Sırtınızı ve başınızı aynı anda ve aynı hizada hareket ettirdiğinizden emin olun. Yarım mekik olarak da bilinen bu hareketi iki set halinde on defa uygulayabilirsiniz.

Leg Drops

Sırt üstü uzanın ve kollarınızı avuç içleriniz yere bakacak şekilde vücudunuzla aynı hizada uzatın. Bacaklarınızı dizlerinizi kırmadan yere dik olacak şekilde kaldırın ve kontrolü kaybetmeden yavaşça indirin. En az on defa tekrarlayın.

Plank

Ayaklarınız yere dik,  ön kolunuz vücudunuzla paralel ve yerde olsun. Pozisyonu 20-30 saniye kadar koruyun. Pozisyonunuzu yavaşça bozup dinlendikten sonra iki tekrar daha yapın.

Bridge

Ayaklarınız yerde dizleriniz bükülmüş şekilde yere uzanın. Avuç içleriniz yerde olsun ve kollarınızı uzatın. Ayaklarınızdan ve kollarınızdan destek alarak kalçanızı yukarı doğru itin. Bu pozisyonda 15-20 saniye kadar kalın. Dinlendikten sonra belirlediğiniz sayıda devam edin. Bu hareket hem vücudunuza esneklik kazandıracak hem de karın kaslarınızı çalıştıracaktır.